شناسه : 981
سه شنبه 2 آبان 1396 ساعت 11:00 2017-10-24 11:00:57
عضو هیئت رئیسۀ کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید از اینترپل و توافقات و تفاهمات بین دستگاه‌های اطلاعاتی با سایر کشورها استفاده و اموال خارجی بابک زنجانی را شناسایی کرد.
عضو هیئت رئیسۀ کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: باید از اینترپل و توافقات و تفاهمات بین دستگاه‌های اطلاعاتی با سایر کشورها استفاده و اموال خارجی بابک زنجانی را شناسایی کرد.

سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به اظهارات اخیر بابک زنجانی مبنی بر اینکه پول دارم، اما یک ریال نمی‌دهم، گفت: اگر قوه قضاییه به این نتیجه برسد که دسترسی به اموال به هیچ عنوان ممکن نیست، باید حکم را جاری کند و اگر کشور زیانی را از این بابت متحمل شود، اما عبرتی برای دیگرانی که در این حوزه حضور داشته، آزاد بوده و یا دستگیر شده اند و مشابه زنجانی هستند، می‌شود.
 عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، افزود: این موضوع باید عبرتی برای دیگران در الگوهای کوچکتر و در آینده شود و قاطعیت نظام را به نمایش بگذارد، که جمهوری اسلامی ایران در مواجهه با فساد با کسی رودربایستی ندارد و شاید نظام از لحاظ اقتصادی ضربه ببیند، اما اگر حکم جاری نشود باید ضربات بسیار شدیدتری در آینده به دلیل عدم قاطعیت در قوه قضاییه متحمل شود.

ابزار لازم از لحاظ اطلاعاتی و قضایی برای شناسایی اموال بابک زنجانی وجود دارد
حسینی شاهرودی با بیان اینکه اگر قوه قضاییه قادر به شناسایی و مصادره اموال است معقول این بوده که اقدام کند و اموال را به نفع بیت المال مصادره و وصول کند، ادامه داد: اگر قوه قضاییه از بازگشت اموال ناامید است، باید حکم را اجرا کند که درس عبرتی برای دیگران شود، چراکه اگر حکم اجرا نشود و به همین صورت اغماض شود بابی برای دیگران می شود چراکه فرد دانه درشتی همانند بابک زنجانی که مدت‌ها حکم آن صادر شده و منتظر اجرا است محاکمه نشده است، لذا اگر قوه قضاییه قادر به وصول بیت المال نباشد حکم اعدام را جاری کند.
وی با اشاره به اینکه ابزار لازم از لحاظ اطلاعاتی و قضایی برای شناسایی اموال وجود دارد، یادآور شد: می‌توان به دادگاه های بین المللی شکایت و از اینترپل و توافقات و تفاهمات بین دستگاه‌های اطلاعاتی با سایر کشورها استفاده و اموال خارجی را شناسایی کرد و اموالی که در خارج از کشور است، را جذب و جلب کرد.
عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: قوه قضاییه باید از تمام استعدادهای کشور اعم از نظامی، انتظامی، امنیتی، اطلاعاتی و حقوقی استفاده کند تا بتواند اموال خارج شده از کشور را باز گرداند و در جایی که به نقطه صفر و آخر رسید، حکم اعدام جاری شود./

اضافه کردن دیدگاه جدید