شناسه : 945
پنجشنبه 6 مهر 1396 ساعت 19:34 2017-9-28 19:34:02
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: با توجه به ارزش افزوده ای که وقف ایجاد می کند نه تنها حمایت نشده بلکه در بسیاری مواقع به آن سنگ اندازی نیز شده است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: با توجه به ارزش افزوده ای که وقف ایجاد می کند نه تنها حمایت نشده بلکه در بسیاری مواقع به آن سنگ اندازی نیز شده است.

سیدحسن حسینی شاهرودی پیش از ظهر پنج شنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای پیشین و کنونی اداره اوقاف و خیریه شاهرود به میزبانی حرم شهدای گمنام این شهر با بیان اینکه خاصیت وقف پایداری است اما متاسفانه واقفان و حمایت از آنان مغفول مانده اند، ابراز داشت: در نظام اقتصادی، وقف پویاترین نظام اقتصادی به شمار می رود که نظیر آن هنوز نیامده اما وقف نه تنها از سوی مسئولان و مردم حمایت نشده بلکه در بسیاری مواقع به آن سنگ اندازی نیز صورت گرفته است.
وی با باین اینکه باید هر چه در توان قانونی و فراقانونی داریم در حوزه وقف استفاده کنیم چرا که منافع عموم را در بردارد، افزود: امروز باید از خودمان بپرسیم آیا ماموریت وقف در این ۳۸سال به درستی انجام شده و چقدر در این زمینه کار صورت گرفته است؟ لذا باید تاکید کرد که در دیدار با رئیس اوقاف کشور وی نیز اذعان داشت که در انجام ماموریت های اقتصادی ضعیف عمل کردیم.

اقتصاد بر پایه اسلام بنا شود
عضو خانه ملت با بیان اینکه تا رسیدن به حاکمیت اسلامی فاصله زیادی داریم، ابراز داشت: مشکلات اجتماعی، سیاسی و فرهنگی ناشی از محدودیت های اقتصادی است و این مهم باید بر پایه اسلام بنا شود، برای مثال باید در حوزه بانکداری اسلامی بدون ربا و مباحث اقتصادی قوانین اسلام را بنیان گذاری کنیم در شرایط فعلی تنها پوسته ای بر روی قوانین و سرمایه گذاری کشیدیم و در عمل به آن کوتاهی می شود.
حسینی شاهرودی با یادآوری رونقوقف در گذشته، افزود: اغلب هتل های اطراف حرم در مکه و مدینه وقف هستند، برگزاری مراسم اربعین زمانی جمع کثیری حضور دارند و بخش عمده ای از مراسم را وقف تشکیل می دهد بیانگر آن است که وقف باید مستمر و پایدار و ریشه دار در جامعه و خانواده باشد.
وی با بیان اینکه همراهی وقف در اقتصاد مقاومتی از جمله مطالباتی است که دنبال می شود، بیان کرد: درآمدزایی و خدمت رسانی باید توام باهم باشند، وقف ریشه دیرینه در تاریخ اسلام دارد که اگر این امر در اقتصاد، قوی وارد شود خروجی بسیار خوبی خواهد داشت، در گذشته علیرغم نبود ارتباطات، پیشینیان دیدگاه بلندی نسبت به وقف داشتند لذا باید پرسید امروز چه دیدگاهی به این امر وجود دارد و مسئولان شهری برای حوزه اقتصادی چه میزان کار انجام می دهند؟
در این نشست ضمن قدردانی از فعالیت سه ساله حجت الاسلام سید مصطفی مجیدی، حجت الاسلام سعید غیرتمند به عنوان رئیس جدید اداره اوقاف شاهرود معرفی شد./

اضافه کردن دیدگاه جدید