شناسه : 921
پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت 10:47 2017-9-14 10:47:59
باشیوه کارکردن شما شاهرود توسعه نمی یابد/ مسئولید و باید نزد خدا جوابگو باشید/ مردم ازشما جلوترند.
از دیگر رسانه ها/ پایگاه خبری تحلیلی نسل شاهوار؛

انتقادنماینده مردم از برخی مدیران دستگاه های اجرایی

باشیوه کارکردن شما شاهرود توسعه نمی یابد/ مسئولید و باید نزد خدا جوابگو باشید/ مردم ازشما جلوترند.

به گزارش خبرنگار نسل شاهوار سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود در مجلس در جلسه شورای اداری شهرستان شاهرود خطاب به مدیران و مسئولان شهرستان گفت: شرایط را برای خدمتگزاری هر چه بیشتر به مردم فراهم کنید، تحقق شعارهای انتخاباتی دولت و برنامه های وزرا همراهی و همت همه مدیران در سطوح شهرستانی، استانی و ملی را می طلبد.

وی با بیان اینکه 4 سال از دولت فعلی در برنامه ششم توسعه است و به پیشنهاد خود دولت باید نرخ رشد اقتصادی 8 درصد پیش بینی شده است اظهار کرد: با حرکت روزمره مدیران شهری، شهرستان ما به این رشد نخواهد رسید، باید عقب ماندگی ما جبران شود و همت مدیران ما بر این باشد که اگر رشد اقتصادی کشور 8 درصد پیش بینی شده است در شهرستان ما بیش از این رقم باشد.

سهم اعتبارات استانی دو و نیم برابر افزایش یافت

نماینده مردم شاهرود در ادامه صحبت های خود با اشاره به افزایش سهم اعتبارات استانی افزود: سهم اعتبارات استانی دو و نیم برابر افزایش یافت و علی رغم اینکه تلاش داشتیم تمام اعتبارات عمرانی استانی شود و برای پروژه های ملی هم استانی تخصیص صادر شده و اعتبار آن توزیع شود یا حتی پروژه های بین استانی نیز استانی شود به دلیل مخالفت برخی دستگاه های اجرایی در سطوح وزارتخانه این پیشنهاد در مجلس رای نیاورد.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه میزان اعتبارات محدود است و تا کنون که شش ماه از سال جاری گذشته است ریالی اعتبار به پروژه های عمرانی داده نشده است بیان کرد: اگر اعتباری هم تخصیص داده شود اسناد خزانه است و نقدینگی ریالی نداریم ضمن اینکه نباید از 85 درصد اعتبارات ملی که برای اجرای ماموریت های ملی در حوزه های صنعت، گردشگری، معدن، اقتصادی، خدماتی، آموزشی و پژوهشی در اختیار وزارت خانه ها است غافل شویم.

90 درصد اعتبارات کشور صرف هزینه های جاری دولت می شود

وی با بیان اینکه دولت باید از تصدی گری دست بردارد و به دنبال ایجاد زیرساخت ها باشد تصریح کرد: متاسفانه تا کنون دولت ها به این تعهد عمل نکرده اند به جای اینکه کوچکتر شوند متراکم تر شده اند و در حال حاضر 90 درصد از اعتبارات کشور که رقمی معادل 310 میلیارد تومان است صرف هزینه های جاری دولت می شود و کمتر از ده درصد از اعتبارات برای پروژه ها تخصیص می یابد.

دبیر کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: برای نمونه در برنامه ششم توسعه سهم تعاون در اقتصاد کشور 25 درصد ترسیم شده است که باید از 3 درصد فعلی به 25 درصد افزایش یابد و این وظیفه مردم نیست، وظیفه شما مسئولان دولتی است که هزینه های جاری دولت صرف شما می شود تا با حمایت و هدایت این رقم افزایش یابد.

با شیوه کار کردن مدیران شهرستانی توسعه ای در شاهرود رخ نخواهد داد

حسینی شاهرودی در ادامه با اشاره به برپایی نمایشگاه محصولات کشاورزی در هتل المپیک تهران  و گلایه از مسئولان استانی و شهرستانی به جهت عدم حضور در نمایشگاه گفت: خیلی از کشاورزان شهرستان در این نمایشگاه شرکت کردند اما یک نفر از مدیران و مسئولان استانی که وظیفه ذاتی شان است در این نمایشگاه حضور نیافت که به کشاورزان شرکت کننده در نمایشگاه بگوید شما چه می کنید؟ چطور در نمایشگاه شرکت کردید؟ چه حمایتی لازم است از شما بشود؟ و یا اینکه الگویی به آنها برای شرکت در نمایشگاه بدهد.

وی بیان کرد: در نمایشگاه بین المللی فرش نیز به همین صورت بود، تنها یک نفر از شاهرود شرکت کرد و هیچ دستگاه اجرایی از وی حمایت نکرد، حتی دستگاه های اجرایی متولی حمایت از صنایع دستی و گردشگری در حد سر زدن به وی به این نمایشگاه نرفتند.

نماینده مردم شهرستان شاهرود در مجلس خطاب به مسئولان ادارات شهرستان شاهرود تاکید کرد: شما مسئولید و باید نزد خدا جوابگو باشید، با این شیوه کار کردن شما هیچ توسعه ای در شهرستان شاهرود اتفاق نمی افتد، اگر شهرهای همجوار توسعه یافت خواص و مسئولان و مردم با هم در میدان آمدند اما در شهرستان شاهرود مردم به میدان آمدند و مسئولان عقب مانده اند.

اعتبار فرودگاه شاهرود تخصیص نیافت

حسینی شاهرودی در ادامه با انتقاد از استاندار و مسئولان استانی در عدم تخصیص سه میلیارد تومان اعتبار فرودگاه شاهرود گفت: علی رغم قول استاندار سمنان این اعتبار تخصیص نیافت و حتی یک ریال کمک به فرودگاه شاهرود نشد، فرماندار شاهرود یک میلیارد تومان از اعتبارات شهرستان برای توسعه فرودگاه اختصاص داد که تا پایان سال مالی 95 این اعتبار نیز تخصیص داده نشد و باز در سال جاری شخص فرماندار یک میلیارد تومان برای توسعه فرودگاه شاهرود در نظر گرفته است تا کمکی به کمیته مردمی باشد.

وی با بیان اینکه توسعه و تکمیل فرودگاه شاهرود نیازمند 40 میلیارد تومان اعتبار است اظهار کرد: فرودگاه زیرساختی برای توسعه شهرستان است و فقط برای جابجایی چند مسافر از شاهرود به تهران و بالعکس نیست، سالن ترانزیت، امکانات سوختگیری و توسعه باند با همت کمیته مردمی فرودگاه انجام شد اما هزینه های گزاف بالادستی دیگر از عهده کمیته مردمی ساخته نیست، مردم فرودگاه را بدین جا رسانده اند و برای بین المللی شدن نیاز به حمایت دولت است.

اضافه کردن دیدگاه جدید