شناسه : 920
پنجشنبه 23 شهريور 1396 ساعت 10:33 2017-9-14 10:33:21
شاهرود- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تشکل ها و تعاونی ها باید با اراده قوی و جدیت بیشتر به عرصه صدور محصولات کشاورزی و باغی گام بگذارند.
نماینده مردم شاهرودو میامی در مجلس شورای اسلامی:

تشکل های اقتصادی به دنبال صادرات محصولات کشاورزی باشند

شاهرود- ایرنا- عضو هیات رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: تشکل ها و تعاونی ها باید با اراده قوی و جدیت بیشتر به عرصه صدور محصولات کشاورزی و باغی گام بگذارند.

به گزارش ایرنا، سید حسن حسینی شاهرودی چهارشنبه در همایش انگور شهر رودیان که در سالن ورزشی شهدای این شهر برگزار شد، افزود: دولت از صادرات محصولات کشاورزی و دامی حمایت می کند اما زیرساخت هایی را نیز باید فراهم کند.
وی ادامه داد : توسعه فرودگاه شاهرود و تلاش برای دریافت مجوز مرز هوایی گامی بزرگ در راه افزایش صادرات محصولات این منطقه می باشد که نیازمند حمایت دولت است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تقویت بخش بازرگانی در حوزه کشاورزی، یادآور شد: باغداران به تنهایی نمی توانند محصول خود را صادر کنند بنابراین تشکل های اقتصادی با شرکت در نمایشگاه ها ، با بازارهای جهانی ارتباط برقرار کنند.
حسینی شاهرودی اضافه کرد : مردم باید مطالبه کرده و مسوولان هم جهادی حرکت کنند چراکه با شرایط کنونی نمی توان رشد هشت درصدی را در شهرستان شاهرود عملی کرد.
وی یافتن زنجیره مزیت دار اقتصادی را نخستین گام در تولید و توسعه محصولات دانست و گفت: شاهرود با داشتن مرکز تحقیقات کشاورزی و افراد متخصص بسیار در این حوزه باید در باره اصلاح محصولات، آبیاری و شیوه های نگهداری محصولات کشاورزی و باغی اقدام جدی تری داشته باشد.
حسینی شاهرودی با تاکید بر لزوم ارتقاء بسته بندی محصولات، اضافه کرد: اگر صدها هزار تن هم انگور تولید کنیم اما نتوانیم آن را به شیوه صحیح بسته بندی نماییم، توان صادرات آن را نخواهیم داشت.
همایش انگور رودیان با هدف تحقق اقتصاد مقاومتی، جذب سرمایه گذار و ایجاد صنایع بسته بندی و صادرات، روز چهارشنبه در این شهر برگزار شد.
شهرستان شاهرود 40 هزار هکتار زمین قابل کشت دارد که 15 هزار هکتار آن را باغ ها تشکیل می دهند.
هر سال حدود 160 هزار تن محصولات باغی در شاهرود تولید می شود که بیشتر آن محصول انگور با میزان 78 هزار تن است .
زرد آلو با 35 هزار تن و سیب با 24 هزار تن در ردیف های بعدی تولید محصولات باغی شاهرود قرار دارند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید