شناسه : 912
دوشنبه 20 شهريور 1396 ساعت 08:40 2017-9-11 08:40:49
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت:  با وجود خواست کسبه و ورود شهرداری، میراث فرهنگی و فرمانداری متأسفانه عدم توسعه یافتگی در ۴۰ سال اخیر گریبان بازار شاهرود را گرفته است.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: با وجود خواست کسبه و ورود شهرداری، میراث فرهنگی و فرمانداری متأسفانه عدم توسعه یافتگی در ۴۰ سال اخیر گریبان بازار شاهرود را گرفته است.

سیدحسن حسینی شاهرودی پیش از ظهر یکشنبه در بازدید از بازار شاهرود و در جمع کسبه به میزبانی مسجد این بازار، ضمن بیان اینکه عدم توسعه یافتگی در دهه های اخیر گریبان بازار شاهرود را گرفته است، بیان داشت:  امروز اگر شاهد هستیم که بنای بازار نیز تغییراتی در راستای جذب گردشگران کرده، به دلیل اهتمام خود کسبه و همچنین دستگاهی مانند میراث فرهنگی است که به وظیفه خود به خوبی عمل کرد وگرنه در این راه بودند دستگاه هایی مانند شهرداری که انجام وظیفه نکردند.

وی افزود: وقتی شهرداری در قبال بازار شاهرود وظیفه خود را عمل نکرد فرمانداری به کمک این نهاد خدماتی آمد تا شاهد باشیم قسمتی از مشکلات بازار رفع شد که از جمله آن تغییر چهره این مکان تاریخی در شأن مردم شهر شاهرود است.

عضو خانۀ ملت با بیان اینکه اگر کسبه می خواهند بازار توسعه یابد، باید از مسئولان بخواهند و مطالبه گری کنند، تأکید داشت:  باید از مسئولان خواست تا با برگزاری جلسات حرف کسبه را بشنوند تا بتوانیم در راستای رفع مشکلات گام برداریم.

حسینی شاهرودی سه موضوع اصلی را دغدغه کسبه بازار دانست و گفت:  نخستین مقوله امنیت است که طبق گزارش برخی کسبه، گویا سرقت هایی از این بازار صورت گرفته که امروز برگزاری جلسه شورای تأمین می تواند فرصتی برای چاره اندیشی در این باره باشد تا نیروی انتظامی موظف باشد تا گشت بازار را کمافی السابق برقرار کند هرچند سیاست های ناجا نیز امروز به این سمت پیش رفته که شرکت های خصوصی انتظامی به این کار وارد شوند چرا که این نهاد معتقد است به واقع بازار را نباید به چشم یک مکان عمومی دید چرا که یک ورودی و یک خروجی مشخص دارد لذا باید با تعامل این مشکلات را رفع کرد.

وی افزود:  دومین دغدغه بازاریان رسالت میراث فرهنگی و شهرداری در مقوله تعمیر، بازسازی و همچنین نگهداری بافت کهنه بازار قدیمی برای جذب گردشگران است که ثبت ملّی این کار نیز صورت گرفت اما بنا به عدم اجرای تعهدات توسط شهرداری این طرح نیمه کاره ماند لذا درباره این اصل باید گفت اعتباری در بودجه شهرستان برای میراث فرهنگی دیده شده که بخشی از آن صرف بازار شاهرود خواهد شد، همچنین تعهد شهرداری نیز برجای خود باقی است که اگر شهردار مشخص شد، باید این کار صورت گیرد چرا که رونق بازار می تواند در گرو این امر باشد.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر اینکه اگر بازار رونق داشته باشد شهرداری، مالیات، خدمات، ادارات، گردشگری و ده ها ارگان دیگر درآمد خواهند داشت، گفت:  پس باید بازاری قوی داشت، اما امروز با توجه به توان مالی بسیار ضعیف شهرداری با مشارکت خود بازاریان و همچنین رایزنی های صورت گرفته با فرمانداری امیدواریم بازسازی کف بازار و دیوارهای آن به شکلی که در خور شأن مردم و بازاریان باشد، صورت پذیرد./

 

اضافه کردن دیدگاه جدید