شناسه : 850
دوشنبه 23 مرداد 1396 ساعت 08:30 2017-8-14 08:30:40
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست روز یکشنبه (22 مرداد) کمیسیون، وزیر پیشنهادی اقتصاد اهم برنامه های خود در این وزارتخانه را اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ارتقاء دیپلماسی اقتصادی عنوان کرد.
حسینی شاهرودی در تشریح نشست کمیسیون اقتصادی:

تأکید نمایندگان بر اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در ۴ سال آینده است

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در نشست روز یکشنبه (22 مرداد) کمیسیون، وزیر پیشنهادی اقتصاد اهم برنامه های خود در این وزارتخانه را اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی و ارتقاء دیپلماسی اقتصادی عنوان کرد.

سیدحسن حسینی شاهرودی در خصوص نشست مشترک کرباسیان وزیر پیشنهادی اقتصادی با اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه امروز نمایندگان نظرات خود را در خصوص برنامه های وزیر پیشنهادی اقتصاد مطرح کردند و تأکید داشتند باید اقتصاد کشور با روند سریعتری به سوی توسعه گام بردارد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: تاکید نمایندگان کمیسیون اقتصادی بر لزوم توجه وزارت اقتصاد به موضوع اصلاح نظام بانکی بود و در این راستا از وزیر اقتصاد خواستند که برنامه های خود را در این حوزه به صورت شفاف بیان کند.
حسینی شاهرودی تصریح کرد: یکسان سازی نرخ ارز و رسیدگی به مشکلات در بخش مالیات از دیگر محورهای مورد بررسی در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی بود.
وی ادامه داد: کرباسیان در این جلسه 7 راهبرد وزارت اقتصاد را براساس چالش ها و فرصت ها برای اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس تشریح کرد که عبارت اند از مردمی سازی اقتصاد و تقویت توان تولید ملی، تامین مالی پایدار دولت و کاهش اتکا به درآمدهای نفتی، شفاف سازی و سالم سازی اقتصادی، پیشبرد برون گرایی و بین المللی سازی اقتصاد کشور، مشارکت در رونق آفرینی و اشتغال زایی و همچنین در اصلاحات نهادی و ساختاری و گسترش عدالت اجتماعی است.
حسینی شاهرودی ادامه داد: در این نشست کرباسیان در تشریح برنامه های خود برای وزارت اقتصاد در 4 سال آینده اظهار کرد که تلاش می شود وزارت اقتصاد شرایط توانمندسازی بخش خصوصی را به عنوان پیشران درون زایی اقتصاد ملی انجام دهد و همچنین فضای کسب و کار را تسهیل کند.
این نماینده مردم در مجلس افزود: برون گرایی هوشمندانه و تقویت روابط اقتصادی خارجی به صورت هدفمند، مشارکت در بهبود عدالت اجتماعی و ارتقاء بهره وری، ایجاد شفافیت همه جانبه در اقتصاد، تعریف و استقرار قواعد مالی انضباط بخش از دیگر برنامه های کرباسیان برای تصدی در وزارت اقتصاد بود که در جلسه امروز مورد بررسی قرار گرفت.
وی ادامه داد: کرباسیان همچنین تأکید داشت که باید وزارت اقتصاد در حفظ و تقویت ثبات پولی، مشارکت در اصلاح نظام تامین آتیه و صندوق های بازنشستگی، مشارکت در احیا و اصلاح نظام بانکی تلاش کند.
این عضو هیئت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی افزود: نمایندگان همچنین روی موضوعاتی مانند اجرای صحیح سیاست های اقتصاد مقاومتی، تقویت دیپلماسی اقتصادی، جذب سرمایه گذاری خارجی، اشتغال زایی، اجرای برنامه ششم توسعه، خروج از رکود اقتصادی، تاکید داشتند و عنوان کردند باید وزیر اقتصاد در دولت دوازدهم این موضوعات را اجرایی کند.
لازم به ذکر است براساس برنامه مقرر شد در روزهای آتی نیز کرباسیان وزیر پیشنهادی اقتصاد در کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی مجدداً حضور یابد تا برنامه های خود را به طور کامل تشریح کند./

اضافه کردن دیدگاه جدید