شناسه : 1720
دوشنبه 11 فروردين 1399 ساعت 11:03 2020-3-30 11:03:29
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ردصلاحیت ۹۰نماینده مجلس از سوی شورای نگهبان برای انتخابات دوم اسفند، گفت: قوه قضائیه با جرم نمایندگانی که برای دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند با جدیت برخورد کند.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به ردصلاحیت ۹۰نماینده مجلس از سوی شورای نگهبان برای انتخابات دوم اسفند، گفت: قوه قضائیه با جرم نمایندگانی که برای دلیل فساد مالی ردصلاحیت شده‌اند با جدیت برخورد کند.

سیدحسن حسینی‌شاهرودی سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در گفتگو با تسنیم با اشاره به اعلام شورای نگهبان مبنی بر ردصلاحیت ۹۰ نماینده فعلی مجلس از سوی این شورا برای انتخابات آتی، گفت: معتقدم قوه‌قضائیه باید پرونده‌های این تعداد نمایندگان را که به دلیل مسائل مالی ردصلاحیت شده‌اند، با حساسیت بیشتری بررسی کند.
وی همچنین از شورای نگهبان نیز خواست که پرونده و اسامی دقیق این نمایندگان را که به دلیل مسائل مالی ردصلاحیت شده‌اند، به قوه‌قضائیه اعلام کند: قوه‌قضائیه به عنوان یکی از مراجع رسیدگی‌کننده، گزارش‌هایی را برای بررسی صلاحیت داوطلبان نمایندگی مجلس در اختیار شورای نگهبان قرار داده، اما از طرف دیگر معتقدم باید با جدیت بیشتری نسبت به این پرونده‌ها از سوی قوه‌قضائیه اقدام شود.
سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس با بیان اینکه اگر شفافیت مالی در کشور اجرا شود که هم قانون و هم سامانه‌هایش در حوزه پولی، مالی و ارزی وجود دارد، شاهد این تعداد پرونده‌های فساد مالی، به‌خصوص در بین نمایندگان مجلس نخواهیم بود، افزود: متأسفانه شاهدیم که قانون شفافیت مالی و رسیدگی به اموال مسئولان اجرا نمی‌شود، اگر این اتفاق بیفتد و از جمله قوانین، قانون شفافیت اموال مسئولان و نمایندگان مجلس اجرا شود، این اتفاقات نخواهد افتاد یا نادر خواهد بود و شاهد ردصلاحیت ۹۰ نماینده برای مسائل مالی نخواهیم بود. تا زمانی که نظام‌سازی برای برخورد با مفاسد ایجاد نشود، هیچ فایده‌ای ندارد که ما با این شیوه‌ها خواسته باشیم به دنبال سالم‌سازی محیط باشیم.
وی تصریح کرد: بسیاری از افراد و مدیران و حتی نمایندگان مجلس سالم هستند و برخی نیز در مسند‌های مختلف در دولت و قوه‌قضائیه یا حتی در مجلس حضور پیدا می‌کنند، اما، چون بعضاً فضا آلوده است، آن‌ها نیز آلوده می‌شوند، بنابراین باید ابزار و امکانات لازم را برای اینکه برای انسان‌ها، به‌خصوص مدیران پاک‌دستی که در فضای ناسالم قرار می‌گیرند، محدودیت ایجاد کند، باید بستر و فضای ناسالم را از بین ببریم، در غیر این صورت هر مدیر یا نماینده پاک‌دستی در این شرایط موجود جامعه آسیب خواهد دید.

اضافه کردن دیدگاه جدید