شناسه : 1672
شنبه 19 بهمن 1398 ساعت 17:53 2020-2-8 17:53:48
در نشست مشترک با اصحاب رسانه که در قالب کارگروه سلامت و آموزش پزشکی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی  به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سالن مجازی دانشگاه برگزار گردید، گفت: طرح توسعه بیمارستان امام حسین (ع) با مساحت ۱۶ هزار متر مربع تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.
در نشست مشترک با اصحاب رسانه که در قالب کارگروه سلامت و آموزش پزشکی به مناسبت چهل و یکمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی شاهرود در سالن مجازی دانشگاه برگزار گردید، گفت: طرح توسعه بیمارستان امام حسین (ع) با مساحت ۱۶ هزار متر مربع تاکنون ۴۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

وی به طرح توسعه سایت مرکزی دانشگاه اشاره کرد و افزود: این طرح که در سفر رئیس جمهوری نیز کمک ویژه ای دریافت نمود که  شامل ساخت دانشکده بهداشت، مرکز تحقیقات اجتماعی سلامت، کتابخانه و سالن مطالعه است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود درباره راه اندازی مرکز درمان نازایی و ناباروری شاهرود نیز گفت: حدود ۳۰ سال پیش پنج درصد از زوج ها مشکلات ناباروری داشتند اما اکنون بیش از ۱۵ درصد زوج ها با چنین مشکلاتی رو به رو هستند و نیاز به خدمات درمانی نازایی بیشتر شده است.

دکتر چمن بابیان اینکه این دانشگاه قدمت ۱۲ ساله در تأسیس و قدمت ۵۰ ساله از زمانی که دبیرستان بهیاری بود، دارد، ابراز داشت: این دانشگاه دو هزار دانشجو دارد که در شش رشته کارشناسی ارشد، شش رشته پی‌اچ دی، دکترا و دستیار تخصصی و ۹ رشته کارشناسی تحصیل می‌کنند که هم‌اکنون ۱۱ درصد دانشجویان مشغول تحصیل در مقطع تحصیلات تکمیلی هستند.

دکتر چمن بابیان اینکه در حوزه شاهرود و میامی ۶۳ خانه بهداشت وجود دارد که به نسبت جمعیت بهتر از استاندارد کشوری هستیم.

ایشان همچنین به بهره برداری از بخش جراحی قلب و یک سالگی بخش آنژیوگرافی بیمارستان امام حسین (ع) نیز اشاره کرد و افزود: در یک سال گذشته بیش از هزار و پانصد مورد آنژیوگرافی در این بیمارستان انجام شده و از سرگردانی این بیماران در دیگر شهرها جلوگیری شد.

وی درخصوص دیگر شاخص های سلامت در منطقه تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز یادآور شد:  تقریبا به ازای هر یک هزار نفر سه تخت بیمارستانی داریم این در حالی است که در کشور این عدد  حدود ۱.۵ تخت به ازای هر یک هزار نفر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی شاهرود بابیان اینکه یکی از مهمترین معیارهای شاخص سلامت میزان مرگ و میر کودکان است، تصریح کرد در سال گذشته میزان مرگ کودکان زیر یک سال در شاهرود ۱۱ در هر یکهزار تولد زنده بود. که در این شاخص هم بهتر از میانگین کشوری هستیم.

وی به وجود ۲۰ مرکز فوریت پزشکی با احتساب یک اورژانس هوایی در ۲ شهرستان شاهرود و میامی هم اشاره کرد و گفت: هر مرکز فوریت پزشکی باید تا شعاع ۴۵ کیلومتری خود را پوشش دهد و در منطقه زیر پوشش دانشگاه به طور کامل انجام می شود فقط چند نقطه نقص مانند فرومد، زمان آباد و سه راهی نردین وجود دارد که در مراحل تصویب و اجرای پروژه های پایگاه اورژانس هستیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی؛ افتتاح یکی از بزرگترین اورژانس های کشور، ساخت خوابگاه دانشجویی،راه اندازی مرکز درمان نازایی و ناباروری، انجام مطالعات همگروهی،انتشار مقالات در مجلات خارجی، تصویب مرکز تحقیقات بیماری های چشم، کسب موافقت اصولی دانشکده دندانپزشکی، تصویب رشته های جدید آموزشی، افزایش ناوگان آمبولانس فوریت های پزشکی، توسعه، تکمیل و تداوم مراحل احداث قریب ۷۰ پروژه عمرانی را از جمله دستاوردها و برنامه های این دانشگاه بر شمرد.

دکتر چمن بر نقش موثر دکتر حسینی شاهرودی نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی در تصویب و توسعه پروژه های این دانشگاه تاکید کرد و همچنین از تلاش همه مدیران و همکاران سابق و کنونی و همه معتمدین، خیرین و اصحاب رسانه تقدیر نمود.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید