نماینده مردم شاهرود، میامی در مجلس بابیان اینکه ۳۱ سال در اصلاح قانون نظام بانکی به تأخیر افتاده است، گفت: قانون اصلاح ساختار نظام بانکی در مجلس پیگیری می‌شود.
نماینده شاهرود، میامی در مجلس تاکید کرد:

مجلس به دنبال اصلاح نظام بانکی

نماینده مردم شاهرود، میامی در مجلس بابیان اینکه ۳۱ سال در اصلاح قانون نظام بانکی به تأخیر افتاده است، گفت: قانون اصلاح ساختار نظام بانکی در مجلس پیگیری می‌شود.

سید حسن حسینی شاهرودی در نشست شورای اداری شاهرود به میزبانی فرمانداری این شهرستان بابیان اینکه رهبر معظم انقلاب ۱۴ سال قبل، سیاست‌های کلان را ابلاغ کردند، ابراز داشت: بند (ه) این ابلاغ در خصوص اصلاح ساختار نظام بانکی تأکید دارد، قانونی که سال ۶۲ بر مبنای پنج‌ساله نوشته و می‌بایست سال ۶۷ به‌روزرسانی می‌شد اما ۳۱ سال در اصلاح قانون نظام بانکی به تأخیر افتاده است. وی بابیان اینکه ساعت‌ها بر روی جزئیات قانون ساختار نظام بانکی بحث و گفتگو صورت گرفت تا طرح نوشته شود، افزود: رئیس بانک مرکزی در نامه‌ای به رهبر معظم انقلاب اعلام کردند که جلوی کار گرفته شود و درنهایت ایشان نیز گفتند که باید با نمایندگان مجلس به توافق برسید لذا بسیاری از سرفصل‌هایی که استقلال بانک مرکزی را در پی داشت حذف و بازهم همتی با آن مخالفت کرد که درنهایت با ۱۴۶ رأی به صحن مجلس آمد و این امر از سوی نمایندگان پیگیری می‌شود.

تحریم‌ها بهانه‌ای برای استقلال بیشتر

عضو خانه ملت بابیان اینکه ایران در موقعیت و شرایط حساسی از تاریخ قرار دارد، ابراز داشت: در تهاجم نظامی دشمن امت، بسیج و مسئولان همه سر جای خودشان قرار گرفتند تا دفع شر صورت گیرد اما وضعیت امروز کمی متفاوت از آن دوران است امروز با تهاجم فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و رسانه‌ای از سوی دشمن مواجه هستیم که در رأس همه این‌ها با جنگ اقتصادی سنگین‌ترین تحریم‌ها را نصیب ایران کرده است.

حسینی شاهرودی در ادامه تصریح کرد: معتقدیم این تحریم‌های ظالمانه لطف خدا است و هر چه فشار این تهاجم‌ها بر ما بیشتر می‌شود آب‌دیده‌تر شده و به دنبال راه‌حلی خواهیم رفت که متوسل به بیگانه نباشیم و بتوانیم استقلال خود را در حوزه‌های مختلف به دست آوریم.

وی بابیان اینکه مملکت باید بی‌نیاز از نفت باشد، افزود: امروز می‌بینیم که کشورهای متمدن بدون منابع نفتی و زیرزمینی اما با رشد خوبی ازنظر اقتصادی مواجه بودند لذا اگر دهانه چاه‌های نفت کشورهای عربی بسته شود استقلال سیاسی و اقتصادی برای آن‌ها معنا ندارد زیرا وابسته به بیگانه هستند.
به منابع دولتی نباید اکتفا کرد

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس بابیان اینکه باید نفت در حوزه زیرساخت‌های ما وارد شود نه اینکه محل پرداخت حقوق بازنشستگان باشد، ابراز داشت: در ۱۴۰۴ می‌بایست بابی‌نیازی از نفت، بودجه ۱۰۰ درصد منفک از منابع نفتی می‌شد و منابع نفتی به حوزه اشتغال ورود می‌کرد اما این اتفاق نیفتاد و از ۴۶ درصد سهم صندوق ذخیره ارزی از منابع نفتی به ۱۶ درصد رسیده است.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه دشمنان ناخواسته به ما کمک کردند تا به استقلال دست‌یابیم، تصریح کرد: به این سمت پیش خواهیم رفت که فروش نفت به صفر برسد و خام فروشی نداشته باشیم و ارزش‌افزوده برای محصولی که طلا است ایجاد و بتوانیم منابع را خرج اقتصاد کنیم.

وی بابیان اینکه فشاری که بر دولت طی سال جاری و سال آتی در بودجه وارد می‌شود بیشتر خواهد بود، افزود: می‌بایست به سمت کاهش هزینه‌های گزاف و اجرای کامل اصل ۴۴ قانون اساسی مبنی بر واگذاری خیلی از حوزه‌ها به بخش خصوصی گام برداشت و نباید امیدوار به منابع دولتی بود.

حضور مردم در صحنه خنثی کننده توطئه دشمن

عضو خانه ملت بابیان اینکه اگر خواهان توسعه هستیم باید بخش خصوصی را جدی گرفت، ابراز داشت: بی‌تدبیری که در مورد بنزین صورت گرفت و می‌رفت تا از ایران کشوری آشوب‌زده بسازد ولی با تدبیر رهبری در نطفه خفته شد.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه خیلی‌ها می‌خواهند مجلس درگیر حاشیه باشد و به دنبال این هستند که مجلس به داد مردم نرسد و در اختیار دولت قرار گیرد، تصریح کرد: دشمن برای انتخابات برنامه‌ریزی کرده و لذا مجلس انقلابی نیاز است که در آن مردم، اسلام و رهبر معظم انقلاب مهم بوده و به دنبال حرکات پوپولیستی نباشد.

وی بابیان اینکه علیرغم تمام سختی‌ها مردم باز درصحنه ایستادند و در راهپیمایی‌ها شرکت می‌کنند، افزود: در این مسیر باید حرکت کرد که حتی یک‌یک روستایی نیز تأثیرگذار است لذا بی‌توجه به کمپین نه به انتخابات در روز سرنوشت‌ساز پای صندوق رأی حضور دارند زیرا در مجلس نیز با همین یک رأی قانونی رد یا تصویب می‌شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید