شناسه : 1566
يكشنبه 24 شهريور 1398 ساعت 20:51 2019-9-15 20:51:45
شاهرود شهری است که پتاسیل زیادی در زمینه توسعه ورزش دارد و این را می توان در افتخارآفرینی جوانان شاهرود در سالهای قبل و در سالهای اخیر جستجو کرد.
شاهرود شهری است که پتاسیل زیادی در زمینه توسعه ورزش دارد و این را می توان در افتخارآفرینی جوانان شاهرود در سالهای قبل و در سالهای اخیر جستجو کرد.

شهری که همواره پهلوان پرور بوده است و در ورزشهای فردی و همگانی جایگاه نخست استان را به لحاظ کسب افتخارات در مسابقات ورزشی استانی و کشوری داشته است .

اما همواره این شهرستان بزرگ در طول سالهای گذشته از نبود و کمبود امکانات رنج می برده است.

نبود مدیریت علمی در بدنه ورزش و صرفا نگاه تجربی به مقوله ورزش، سالن های ورزشی نامناسب، نبود مربیان کارآزموده ملی برای آموزش و پژوهش ، عدم برنامه ریزی مناسب برای تیمهای ورزشی، چند دستگی در بدنه ورزش و هیات های ورزشی و نگاه جایگاه مدارانه و ... همه و همه بخشی از مشکلات این شهرستان غنی از استعداد در زمینه ورزش بوده است.

شهرستانی که می توانست پتانسیلی بالقوه و بالفعل برای تیم های ملی کشور و البته ذخیره ای مناسب برای پشتوانه ورزش ایران باشد در بستر برخی ندانم کاری ها و نبود امکانات کافی، نتوانسته است آنگونه که باید و شاید جایگاه واقعی خود را کسب کند.  

حال چند سالی است که با تلاش های مسئولان در شهرستان و به خصوص نفش پر رنگ و بی بدیل نماینده شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی شاهد بارقه های امید در جای جای این شهرستان هستیم.

از رویداد مهم و جاویدان اضافه شدن نام شاهرود در فهرست شهرهایی که از بودجه اختصاصی برای توسعه ورزش استفاده می کنند تا افتتاح سالن های متعدد در شهرستانهای شاهرود و میامی همگی حرکتهایی است که فقط در طی نزدیک به  سه سال گذشته انجام شده و حسینی شاهرودی توانسته است با رایزنی های مختلف افراد زیادی را از وزرای مربوطه گرفته تا مدیران کل و مسئولان کشوری برای توسعه و تجهیز تربیت بدنی شاهرود و میامی به صف کند تا نتایج دلخواه را برای مردم حوزه های انتخابیه اش کسب کند.

حسینی می داند که نشاط و سرزندگی اگر به شاهرود بازگردد حتما بدنبال آن توسعه در سایر بخشها هم صورت خواهد گرفت.

بد نیست به موارد زیر نگاهی بیندازیم تا از کم و کیف فعالیتهای انجام گرفته در حوزه ورزش و جوانان بیشتر آگاه شویم:  

  • راه‌اندازی مجدد پروژه استادیوم پانزده هزارنفری شاهرود، پروژه ای که سالها قبل با وعده رئیس جمهور قبل قرار بود آغاز شود اما مسکوت ماند و هم اکنون در مرحله ساخت است.
  • شروع عملیات ساخت سالن چندمنظوره سه هزارنفری در جاده بسطام
  • افتتاح پروژه سالن چندمنظوره ورزشی شهرک دانشگاه و دانشگاه صنعتی شاهرود
  • افتتاح زورخانه و کلنگ‌زنی سالن ورزشی چندمنظوره مجن
  • اختصاص چند صدمیلیونی تجهیزات ورزشی در دیدار با وزرای ورزش و جوانان قبلی و جدید به هیئت‌ های ورزشی شاه‌رود و میامی
  • افتتاح پروژه استخر سرپوشیده بیارجمند و ادامه فعالیت ساخت استخر سرپوشیده میامی
  • افتتاح زمین چمن روستای مغان حضور وزیر ورزش و جوانان در شهرستان‌های شاهرود و میامی
  • حضور چندین معاون این وزارت‌خانه در شرق استان برای پیگیری پروژه‌های حوزه ورزش
  • افتتاح خانه جوانان شاهرود، تامین اعتبار برای مساعدت به سمن‌ها و تیم های ورزشی شهرستان شاهرود و میامی
  • حمایت های همه جانبه در راستای بازگشایی و تجهیز سالن‌های ورزشی شهرستان‌های شاهرود و بسطام

اضافه کردن دیدگاه جدید