شناسه : 1561
پنجشنبه 14 شهريور 1398 ساعت 08:58 2019-9-5 08:58:18
در خبرها شنیدیم که شرکت هواپیمایی بنام «میامی ایرلاین» با سرمایه گذاری بخش خصوصی بزودی در فرودگاه بین المللی شاهرود آغاز بکار می کند.
در خبرها شنیدیم که شرکت هواپیمایی بنام «میامی ایرلاین» با سرمایه گذاری بخش خصوصی بزودی در فرودگاه بین المللی شاهرود آغاز بکار می کند.

این شرکت با رایزنی های نماینده شاهرود و میامی و سرمایه گذاری بخش خصوصی تشکیل شده و دارای 5 فروند هواپیمای تازه خریداری شده است.

خبر خوشحال کننده است اما نکته مهمی که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد اینست که یک فروند از 5 هواپیمای ذکر شده بصورت دائمی در آشیانه فرودگاه بین المللی شاهرود مستقر خواهد شد.

نکته ای که یکی از مهمترین مزایای یک فرودگاه بین المللی است. استقرار یک هواپیما در شاهرود به شکل اختصاصی علاوه بر استقلال نسبی یک فرودگاه از دیگر ایرلاین ها می تواند کاهش محسوس قیمت بلیط هواپیما برای مسافران و تهسیل شرایط برای پرواز های خارجی بخصوص عتبات و حج را بدنبال داشته باشد.

از بعدی دیگر شرکت میامی ایرلاین می تواند در کنار دیگر شرکت های ایرلاین کشور مثل هما، ماهان، پویا و کیش ایر قابلیت رقابت و حضور در فرودگاه های بین المللی را نیز داشته باشد.

بدین ترتیب، فرودگاه شاهرود بعد از بین المللی شدن و اختصاص مرز هوایی، در زمره معدود شهر هایی قرار می گیرد که دارای برند اختصاصی و هواپیمای مستقر در آشیانه خود نیز خواهد بود.

فرودگاه بین المللی شاهرود و هواپیمای مستقر و اختصاصی در این فرودگاه می تواند دورازه ای باشد برای ورود گردشگران، اساتید خبره دانشگاهی، هنرمندان برجسته، پزشکان و مهندسان حاذق و البته گامی است برای تسهیل روادید استراتژیک برای منطقه شاهرود و میامی.

همچنین با وجود این مزیت در فرودگاه شاهرود، راه برای صادرات محصولات کشاورزی در جهت ارز آوری بیشتر و بهره وری مالی چند برابری از فروش محصولات کشاورزی، تولیدی و صنعتی برای باغداران و کشاورزان و تولید کنندگان شاهرود و میامی بازتر خواهد شد و وجود این گشایش های مالی، اعتبار و ارزش مبادلات تجاری را در این منطقه مهم در کشور بالاتر خواهد برد.

استقرار یک هواپیمایی چندین میلیاردی در فرودگاه بین المللی شاهرود مزیت معتبری است که شاید اهمیت آن کمتر از برند بین المللی شدن نباشد.  

در پایان باید به این نکته نیز اشاره کرد که وجود فرودگاه بین المللی از ملزومات بین المللی شدن دانشگاه های صنعتی و علوم پزشکی است که در امتداد آن اشتغال زایی و توسعه اقتصادی را به همراه دارد.

اضافه کردن دیدگاه جدید