شناسه : 1501
چهارشنبه 11 ارديبهشت 1398 ساعت 22:17 2019-5-1 22:17:21
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: نخستین پرواز فرودگاه بین المللی شاهرود به مقصد «نجف اشرف» در واقع آمادگی این فرودگاه در برگزاری پروازهای خارجی و مرز هوایی این شهرستان را محک زد.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس گفت: نخستین پرواز فرودگاه بین المللی شاهرود به مقصد «نجف اشرف» در واقع آمادگی این فرودگاه در برگزاری پروازهای خارجی و مرز هوایی این شهرستان را محک زد.

سید حسن حسینی شاهرودی ضمن بیان اینکه اولین پرواز فرودگاه بین‌المللی شاهرود به «نجف» آمادگی این فرودگاه را برای پروازهای خارجی محک زد، ابراز کرد: نزدیک به سه دهه از ایجاد فرودگاه شاهرود که باهمت مردم شریف شهرستان و با محوریت شهید حسینی شاهرودی نماینده فقید شهرستان ایجاد شد، می‌گذرد که با پیگیری‌های وسیع صورت گرفته بالاخره شاهد تصویب مرز هوایی مسافری و بار در هیئت دولت و ابلاغ بین‌المللی شدن آن توسط ریاست جمهور در دیدار سال ۹۷ با مردم شاهرود بودیم.

وی تصریح کرد: این اقدامات و تلاش قریب به سی ساله شرایط را برای نخستین پرواز خارجی فرودگاه بین‌المللی شاهرود مهیا کرد.

شناسایی نقاط ضعف و قوت در زمینه انجام پروازهای مستمر مسافری و باری

عضو خانه ملت گفت: این پرواز نمادین مانوری بود تا فرودگاه بین‌المللی شاهرود در انجام پرواز خارجی محکی جدی بخورد و استقرار و آمادگی پلیس گذرنامه، نهاد ریاست جمهوری، سپاه حفاظت فرودگاه‌ها، دفتر وزارت امور خارجه، گمرک، سایت سوخت رسانی، عوامل اجرایی فرودگاه و دیگر حوزه‌های مرتبط نیز به منصه آزمون گذاشته شود.

حسینی شاهرودی با ابراز اینکه این پرواز موفقیت آمیز که با حضور نمادین خانواده شهدا و جانبازان، مسئولان استانی و شهرستانی، روحانیان، بازاریان، اساتید دانشگاه، موثرین، خبرنگاران و با همت کمیته مردمی حمایت از فرودگاه انجام شد، بیان کرد: ضمن ایجاد هماهنگی بین نهادی در انجام اولین پرواز خارجی، نقاط ضعف و قوت شناسایی و زمینه انجام پروازهای مستمر مسافری و باری صادرات محور به دیگر کشورهای جهان فراهم شد.

وی تاکید کرد: تمام مراحل این پرواز با موفقیت و هماهنگی کامل صورت گرفته است.

فرودگاه بین‌المللی شاهرود پذیرای هواپیماهای پهن‌پیکر

نماینده شاهرود و میامی در مجلس با یادآوری اینکه بلافاصله بعد از این پرواز، باند فرودگاه برای انجام عملیات تطویل و تعریض و روکش باند فرودگاه موقتاً تعطیل می‌شود، بیان کرد: همچنین در این مدت سالن ترانزیت و سایت سوخت رسانی فرودگاه که با همت کمیته مردمی ایجاد و با حمایت شرکت فرودگاه‌ها در حال تکمیل است، به بهره برداری کامل خواهد رسید.

حسینی شاهرودی همچنین بر پیگیری جدی برای انجام پروازهای مستمر عمره و عتبات در کنار صادرات کالاهای کشاورزی و تولیدی شهرستان شاهرود و سایر شهرهای استان سمنان تاکید و تصریح کرد: با این اقدامات فرودگاه بین‌المللی شاهرود پذیرای هواپیماهای پهن پیکر مسافری و باری بین المللی از اقصی نقاط جهان خواهد بود.

وی این توفیقات را مرهون الطاف الهی و همدلی و همت والای مردم شهرستان و مسئولان و نمایندگان ادوار مجلس دانست و اظهار داشت: عزم و اراده به‌حق مردم محقق شدنی‌است.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید