نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال جدید گفت: مدیریت صحیح واردات و صادرات در راستای تحقق شعار سال و بهبود معیشت مردم در دستور کار مسئولان قرار گیرد.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به شعار سال جدید گفت: مدیریت صحیح واردات و صادرات در راستای تحقق شعار سال و بهبود معیشت مردم در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

سید حسن حسینی شاهرودی در نخستین جلسه شورای اداری استان سمنان به میزبانی سالن جلسات استانداری، ضمن اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در سخنرانی ابتدای سال جدید، اظهار داشت: طی چند سال گذشته مشکلات اقتصادی بیش از پیش در کشور نمایان شده که مهم‌ترین راهکار برای رفع مشکلات اقتصادی کشور حمایت از تولید داخلی و رونق آن است.

وی با بیان اینکه انتخاب شعار «رونق تولید» نشان از هوش و ذکاوت رهبر جامعه اسلامی حکایت دارد، بیان کرد: مدیریت صحیح امور واردات و صادرات در راستای تحقق شعار سال و بهبود معیشت مردم و تولید ثروت در کشور در دستور کار مسئولان قرار گیرد.

توجه به ظرفیت‌های داخلی با خروج آمریکا از برجام

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه خروج آمریکا از برجام زمینه خوبی را برای رونق تولیدات ایرانی فراهم کرد، ابراز داشت: این اقدام آمریکا منجر شد تولید کنندگان ایرانی اهتمام بیشتری نسبت به ارتقای کیفی و کمی محصولات خود بورزند.

حسینی شاهرودی همچنین تعیین شعار سال مبنی بر رونق تولید و تحریم‌های اعمال شده بر کشور را گامی مؤثر در توسعه اقتصادی کشور برشمرد و تصریح کرد: هرگاه که نگاه و تکیه بر توان داخلی بوده، توانستیم موفقیت‌های بسیار مهم و چشمگیری را در کشور رقم بزنیم.

وی با تأکید بر لزوم بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود برای تحقق اهداف و بیانات مقام معظم رهبری، خاطرنشان کرد: در شرایط فعلی و پیش رو در سال جدید، باید تلاش کنیم تا تمام تکیه و توان خود را بر استفاده از ظرفیت مردم و ارائه خدمات مطلوب به آنان معطوف کنیم.

پیگیری خسارت حوادث اخیر در دستور کار قرار گیرد

عضو خانه ملت در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به بارش‌های اخیر، ابراز داشت: در مدیریت بحران به ویژه بارش‌های اخیر و بحرانی که در منطقه شرق استان به وقوع پیوست، در کنار مسئولان و مدیران ستاد مدیریت بحران استان، نیروهای نظامی و انتظامی و به خصوص بخش خصوصی، نقش بسیار تعیین کننده‌ای را ایفا کردند.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه در یک سال گذشته شاهد حوادث متعددی بودیم، تصریح کرد: در این مدت وقایع مختلفی نیز به وقوع پیوست که برخی از آن‌ها مثبت و برخی منفی بود که پیروزی مدافعان حرم و محور مقاومت در کشورهای مختلف یکی از بهترین وقایع سال گذشته به شمار می‌رود.

وی افزود: پیروزی مدافعان حرم و اقدام آنان که نشأت گرفته از تفکرات امام راحل و انقلاب اسلامی بود، اثرات بسیارمثبتی را در منطقه و جهان به همراه داشت که بسیاری از دشمنان اسلام نیز در این راستا قدرت جهان اسلام را لمس کردند.

اضافه کردن دیدگاه جدید