شناسه : 1451
يكشنبه 25 فروردين 1398 ساعت 01:20 2019-4-14 01:20:25
نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس با مهم شمردن  حل مشکلات البرز شرقی و شهرداری شاهرود، گفت: موضوع البرز شرقی و شهرداری با  خردجمعی و  وفاق شورای شهر ، شهرداری و شرکت ذغالسنگ البرزشرقی انجام شد.
نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس با مهم شمردن حل مشکلات البرز شرقی و شهرداری شاهرود، گفت: موضوع البرز شرقی و شهرداری با خردجمعی و وفاق شورای شهر ، شهرداری و شرکت ذغالسنگ البرزشرقی انجام شد.

سیدحسن حسینی شاهرودی در دیدار با رئیس و  جمعی از اعضای شورای اسلامی شهر شاهرود در خانه ملت با بیان اینکه مسیر حل مشکلات البرز شرقی و شهرداری شاهرود پیچیده و تلاش ویژه ای را طلب می کرد اظهار داشت: سرانجام این مهم  با  خردجمعی و وفاق شورای شهر ، شهرداری و شرکت ذغالسنگ البرز شرقی انجام شد.

 وی افزود:در صورت عدم موفقیت البرزشرقی معادن شرکت تعطیل و پرسنل بیکار می شدند اما با مدیریت قوی و جهادی و انجام مذاکرات متعدد  با 6 وزیر و مسئولین بلند پایه کشوری نه تنها این اتفاق میسر نشد بلکه در مدت یک سال و اندی بیش از 700 نفر اشتغال زایی صورت گرفت و تولید و اشتغال افزایش یافت.

حسینی شاهرودی با بیان اینکه در سال جدید با وجود نزول نعمات الهی خسارات زیادی به مردم وارد شد افزود: دخالت انسان در نظام طبیعت عامل بروز برخی از این حوادث می باشد.

نماینده شاهرود و میامی در مجلس خواستار تبدیل شاهرود به مقصد ویژه گردشگری شد و توضیح داد: با توجه به لزوم آینده پژوهی در برنامه های توسعه ای و  تعامل  تمامی دستگاه ها با شورای شهر  باید در زمینه گردشگری  نگاه ویژه ای داشته باشند و نمادهای شاهرود را احیا و برای سرمایه گذاران فرش قرمز پهن شود که برای تحقق تمام این کارهای اساسی باید از حواشی دوری جست  و در زمانی که در اصول تفاهم وجود دارد اختلافات فرعی باید کنار گذاشته شود.

وی ادامه داد: حرم شهدای گمنام به عنوان یکی از مکان های قابل توجه در بخش گردشگری می تواند به نماد شاهرود تبدیل شود ولی به دلیل ناهماهنگی دستگاه ها محجور مانده است.

عضو خانه مردم با بیان اینکه در طرود به دلیل توسعه معادن مهاجرت معکوس شکل گرفته است افزود: برای راه طرود- معلمان اولین بار ردیف بودجه ای با 35 میلیارد تومان  اعتبار در سال 98 گرفته شده است که راه دسترسی آن بعد از 40 سال باید تبدیل به راه شریانی شود.

حسینی شاهرودی درباره اداره کل راه و شهرسازی نیز کفت: متاسفانه  در موضوع البرز شرقی و  اداره کل راه و شهرسازی سیاسی کاری نکردیم و نگاه انتخاباتی را کنار گذاشتیم و منافع مردم را در نظر گرفتیم اما ثمرات  اداره کل راه و شهرسازی هنوز ناشناخته است و آیندگان متوجه برکات این استقلال خواهند شد.

وی افزود: در مسئله  اداره کل راه و شهرسازی با عقلاء ، موثرین و نیز مجمع مشورتی در تهران مشورت شد و اکثریت قریب به اتفاق این عزیزان با این اقدام و استقلال مالی و مدیریتی این اداره کل از مرکز استان موافقت نمودند.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید