شناسه : 1448
شنبه 24 فروردين 1398 ساعت 23:45 2019-4-13 23:45:31
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه علت رانش زمین در کالپوش بررسی کارشناسی می‌شود، گفت: اکنون نمی‌توان اظهار نظر نهایی درباره این موضوع کرد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان:

علت رانش زمین در کالپوش بررسی کارشناسی می‌شود

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه علت رانش زمین در کالپوش بررسی کارشناسی می‌شود، گفت: اکنون نمی‌توان اظهار نظر نهایی درباره این موضوع کرد.

ایرج حیدریان در نشست بررسی مشکلات کالپوش در شرق میامی با حضور نماینده ولی فقیه در استان سمنان با بیان اینکه علت رانش زمین در کالپوش بررسی کارشناسی می‌شود، ابراز کرد: باید همه کارشناسان درباره علت اصلی این رانش‌ها نظر دهند لذا اظهار نظر نهایی را باید به پس از بررسی‌های دقیق و علمی موکول کرد.

وی با بیان اینکه نظر مردم محلی بر این است که ساخت سد سبب رانش زمین در منطقه کالپوش شده است، افزود: نظر مردم محترم است اما باید کارشناسانه درباره این موضوع صحبت کرد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان با بیان اینکه تنها در کالپوش شاهد رانش زمین نیستیم و این پدیده‌ای فراگیر است، گفت: امروز در خراسان شمالی، گلستان و … نیز این پدیده را شاهد هستیم.

حیدریان بیان کرد: همه کارشناسان باید درباره علت‌های رانش زمین در کالپوش نظر دهند چرا که کارشناسان همه معیارها را مد نظر قرار داده و سپس اظهار خواهند کرد.

وی افزود: وزارت نیرو هم دنبال مشخص کردن علت رانش است و در این باره باید گفت متخصصان با بررسی دقیق عوامل رانش اظهار نظر می‌کنند.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان سمنان، بی‌توجهی این شرکت به رانش زمین در کالپوش را نادرست خواند و گفت: از همان بدو وقوع رانش کارشناسان ما در منطقه مستقر شده و مطالعات لازم را انجام می‌دهند.

اضافه کردن دیدگاه جدید