نماینده مردم شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی گفت: مسوولان امور باید پاسخگوی مردم در باره رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش باشند.
نماینده مردم شاهرود ومیامی در مجلس شورای اسلامی گفت: مسوولان امور باید پاسخگوی مردم در باره رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش باشند.

سیدحسن حسینی شاهرودی در جمع مردم روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی با حضور آیت الله سیدمحمد شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان سمنان، افزود: باید گروه بی طرفی از کارشناسان موضوع رانش این روستا را بررسی کنند.

وی ادامه داد: باید حرف مردم این روستا در باره ارتباط سد با رانش زمین بررسی شده و پاسخ قانع کننده به آن ها داده شود.

حسینی شاهرودی افزود: برای جا به جایی و اسکان مردم و تامین اجاره بها قول هایی به مردم داده شده که باید عملیاتی شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، اختصاص زمین برای ساخت خانه را اولویت نخست خواند و گفت: مطالعات نهایی محل اسکان جدید در حال انجام است، باید نزدیکترین مکان به روستا با تامین زیرساخت های لازم در نظر گرفته شود.

وی با بیان این که مردم در کنار مسوولان هستند ، گفت: مدیران استانی باید برای رفع مشکلات مردم حسین آباد از ظرفیت وزراتخانه ها استفاده کنند .

حسینی شاهرودی با انتقاد از عملکرد برخی مدیران، گفت: با این که نشانه های رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش از سال گذشته آشکار شده بود، برخی دستگاه های اداری اقدام به ساخت و ساز در این مکان ها کردند که ساختمان دهیاری حسین آباد یکی از آنهاست.

حسینی شاهرودی، به سیلاب های کشور اشاره کرد و گفت: تصرف در طبیعت موجب قهر آن شده ، برخی ساخت و سازها در نقاطی انجام شده که اصولی نبود.

رانش زمین در روستای حسین آباد کالپوش شهرستان میامی در شرق استان سمنان باعث آسیب به زیرساخت ها و موجب تخلیه خانه ها شد.

بخش کوهستانی کالپوش میامی به مرکزیت روستای رضوان شامل ۱۲ روستا است که دست کم ۲۰ هزار نفر جمعیت دارد و شغل بیشتر مردم این منطقه کشاورزی و دامداری است، این بخش در ۲۰۰ کیلومتری شمال شرقی شاهرود قرار دارد.

شهرستان میامی با بیش از ۴۰ هزار نفر جمعیت در شرق استان سمنان واقع است و بیش از ۸۰ درصد مردم این شهرستان در روستاها زندگی می کنند.

اضافه کردن دیدگاه جدید