شناسه : 1442
شنبه 3 فروردين 1398 ساعت 12:45 2019-3-23 12:45:55
سید حسن حسینی شاهرودی در مورد بهم ریختگی بازار شب عید گفت: مردم در شرایط خوبی به سر نمی‌برند ،قاطبه مردم که سطح زندگی شان رو به پایین و متوسط است از شرایط موجود رنج می‌برند .
سید حسن حسینی شاهرودی در مورد بهم ریختگی بازار شب عید گفت: مردم در شرایط خوبی به سر نمی‌برند ،قاطبه مردم که سطح زندگی شان رو به پایین و متوسط است از شرایط موجود رنج می‌برند .

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به افزایش قیمت کالاهای ضروری در کشور ادامه داد: در ایام عید خیلی از خانواده ها ترجیح می دهند در خانه نمانند که مهمانی برایشان بیاید چون تهیه میوه و آجیل از عهده شان خارج است .

نماینده شاهرود در مجلس افزود: شرایط زندگی مردم  ما با سال گذشته متفاوت است چراکه تورم دو تا سه برابر را در برخی از اجناس شاهد بودیم و احساس ما این است که مردم در شرایط خوبی به سر نمی‌برند بویژه شرایط اقشار آسیب پذیر که آسیب‌های جدی تا این لحظه متوجه شان شده است اصلا خوب نیست.

حسینی با اشاره به عدم خرید آجیل توسط مردم گفت: این واکنشی است که مردم نسبت به گرانی ها انجام داده‌اند شاید بعضی از مردم توان خرید داشته باشند ولی واکنشی به افزایش قیمت سرسام آور آجیل نشان داده‌اند.

وی ادامه داد: البته این واکنش مردم باعث بیدار شدن مسئولان می شود که فکر جدی برای بازگشت آرامش به بازار و تنظیم آن فکر جدی کنند، البته به نوعی مردمی که سمت و سویی مصرف گرایی در پیش گرفته بودند مقداری اقتصادی‌تر عمل می کنند و حساب شده‌تر هزینه هایشان را تنظیم می کنند و متناسب با درآمدهایشان هزینه داشته باشند.

نماینده مردم شاهرود در مجلس تاکید کرد: زمان‌های این اتفاق افتاده بود که ما به سمت مصرف گرایی رفته بودیم ،همین طور که در حال حاضر شاهدیم که مغازه‌های و فروشگاههای  ما در شرایط تحریم پر از جنس است، ما کمبود جنس نداریم بلکه افزایش قیمت ها باعث‌ شده است که مردم نتوانند خرید داشته باشند، بخشی از مردم شاید واقعا قدرت خرید نداشته باشند بخشی نیز بنا را بر این گذاشته اند که تحریم کنند.

حسینی خاطر نشان کرد: فضای که در چند سال اخیر ایجاد شده است اینگونه است که مردم بیش‌تر به دنبال گشت و‌گذار هستند و با حداقل‌ها، هزینه و با چادر و ماشین بار سفر می بندند که هم نشاط بیش‌تری به آنها دست می دهد و هم از هزینه های گزاف در خانه ماندن فرار می کند و‌امسال قطعا در تعطیلات نوروز آمار سفرها در همین راستا بیش‌تر خواهد شد.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید