نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی  درباره بیانیه گام دوم انقلاب لزوم را بر این دانست که این بیانیه باید در دولت و مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در چارچوبی اجرایی به کار گرفته شود.
نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی درباره بیانیه گام دوم انقلاب لزوم را بر این دانست که این بیانیه باید در دولت و مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در چارچوبی اجرایی به کار گرفته شود.

 پس از انتشار بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی توسط رهبر معظم انقلاب، سخنان و تحلیل های مختلفی از این بیانیه توسط خواص جامعه ارائه شد و این بیانیه به طور ویژه مورد توجه قرار گرفت و از طرفی بسیاری از سیاست گذاران کشور لزوم را بر این دانستند که این بیانیه باید در دولت و مجلس مورد بررسی قرار گیرد و در چارچوبی اجرایی به کار گرفته شود. در این رابطه،نماینده مردم شهرستان های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی نظر خود را ارائه کرد.

سید حسن حسینی شاهرودی نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، در خصوص وظیفه مجلس برای عملیاتی کردن "گام دوم انقلاب"، اظهار کرد:خطاب امام خامنه ای در گام دوم انقلاب هم به مردم و هم به مسئولین و ارکان نظام است که نیمی از آن به مجلس شورای اسلامی بر می گردد.  

وی بیان کرد: اتفاقی که باید در مجلس بیفتد اتفاق ساختاری در تجدید نظر نسبت به شیوه قانون گذاری و ساختار قانون گذاری کشور، است، به عنوان مثال در برنامه های توسعه ای که در مجلس تصویب و به دنبال آن برنامه و بودجه های سنواتی تصویب می شود بازخوردی از چشم انداز در آن دیده نمی شود.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در برنامه های توسعه ای و سنواتی نیز نشانی از برنامه های 5 ساله دیده نمی شود و اگر مشاهده شود بسیار ضعیف است.

حسینی گفت: معمولا هم دولت ها زیر بار برنامه هایی که در مجلس تدوین می شود، نمی روند و خود دولت ها نیز اغراق دارند که بین 30 تا 40 درصد بیشتر برنامه ها اجرا نشده است.

وی تصریح کرد: طبیعتا این نوع برنامه نویسی و تصویب قوانین در مجلس و جزئی نگری نمی تواند در جامعه تحولی ایجاد کند.  

این نماینده مجلس با بیان اینکه چهل سالگی اول انقلاب تجارب گران بهایی به ما داده است که باید بتوانیم در چهل سالگی دوم گام های بلندی برداریم، افزود: نباید اشتباهات گذشته را تکرار کنیم و باید در رویه ای که موجود هست تحول چشم گیری ایجاد شود.

حسینی به چالش های پیش رو اشاره  و اذعان کرد: از چالش های پیش رو می توان به زخم های کهنه نام برد که ناشی از اشتباهات غلط گذشته است ولی باید بتوانیم برای آن برنامه دقیق و مدونی در آینده داشته باشیم.

 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید