شناسه : 1396
پنجشنبه 25 بهمن 1397 ساعت 04:53 2019-2-14 04:53:35
 نماینده مردم شاهرود و میامی  با بیان اینکه  امروز پس از گذشت ۴۰ سال از عمر  انقلاب روستاهایی مانند  قلعه عضدی و  قلعه شوکت معطل دو کیلومتر آسفالت است گفت:مگر می‌توان باور کرد که پولی برای این امر وجود ندارد؟
نماینده مردم شاهرود و میامی با بیان اینکه امروز پس از گذشت ۴۰ سال از عمر انقلاب روستاهایی مانند قلعه عضدی و قلعه شوکت معطل دو کیلومتر آسفالت است گفت:مگر می‌توان باور کرد که پولی برای این امر وجود ندارد؟
سیدحسن حسینی‌شاهرودی در یادواره شهدای اصناف شهرستان شاهرود در حسینیه اعظم مدرسه قلعه این شهر ضمن گرامیداشت چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی اظهار کرد:  اگر  اعتباری در حوزه راه و ترابری وجود ندارد چرا یک متر  جاده خاکی در روستاهای  غرب استان دیده نمی‌شود؟
وی تصریح کرد:آنچه  امروز حق شاهرود و میامی است باید به این شهرستان‌ها داده شود زیرا بیشترین راه‌های خاکی  روستایی استان در این دو شهرستان وجود دارد و  همچنین ۱۶۰ کیلومتر راه روستایی  بیارجمند دارای 30 سال  قدمت است.
نماینده شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه برخی معتقد هستند که  اعتبارات حوزه راه را باید به میزان راه‌ها داد، تأکید کرد: در پاسخ به این افراد می‌گوییم که به میزان کدام راه  اعتبار می‌دهید؟  راهی که  آسفالت شده را نیز محاسبه می‌کنید؟  راه آسفالته‌ای که قرار است  چهار بانده شود در برابر یک‌راه روستایی که حتی  آسفالت ساده را هم ندارد یکسان هستند؟  اعتبارات به کدام  راه می‌رسد؟
وی ادامه داد:  در خارتوران بیارجمند جاده‌هایی هستند که متعلق به ۲۵ سال پیش است اما هنوز از آسفالت و بازسازی و  تعریض محروم است، جاده توسکستان و  طرود نیز وضعیتی مشابه دارند  تا ما از خودمان بپرسیم چه چیزی از این  اداره کل راه و ترابری گیر  شرق استان آمده است؟
 دکترحسینی شاهرودی درباره تعیین تکلیف اداره کل راه و ترابری  بابیان اینکه ما در مذاکرات اعلام کردیم که هم راه سازی ، هم راهداری و هم  حمل‌ و نقل و  شهرسازی را در  شاهرود ‌خواهیم داشت گفت: ما درنتیجه یک  اداره کل مستقل (که یک نماینده بالای سرش است و دیگر از چالش نمایندگان بقیه شهرهای استان سمنان نیز دور خواهیم بود) دارای هر چهار حوزه وزارت خانه شامل  راه و شهرسازی ،  حمل و نقل و  راهداری را در شاهرود خواهیم دید.
وی ادامه داد: چون اداره کل دوم به لحاظ قانونی نمی‌توانست در شاهرود تشکیل شود عیناً در قالب معاونت  راهداری و  حمل‌ و نقل به شاهرود می آید که حکم این معاون را  رئیس سازمان راهداری و حمل و نقل کشور می زند نه سمنان و تمام  اعتبارات خود را  ملی دریافت می کند  لذا در نتیجه  چهار معاونت گذشته به  شش معاونت بدل می‌شود یعنی از وضع موجود در شاهرود به دو معاونت بیشتر  ارتقا پیدا می‌کنیم و ۱۳ اداره ما در گذشته تبدیل به ۲۴ اداره  فقط معطوف به  شاهرود و  میامی شده است که قطعاً باعث می شود وضعیت در شاهرود و میامی  بهتر شود.  
 نماینده شاهرود و میامی در مجلس با بیان اینکه طبق چارت جدید  اداره کل راه و شهرسازی ،  سه اداره فقط برای  شاهرود و میامی و بیارجمند اجرا خواهد شد اظهار داشت: پرسنل اداره کل راه و ترابری  نه تنها کم نمی‌شوند بلکه  بیشتر هم می‌شوند و هر کارمندی که در هر جای استان سمنان وجود دارد می‌تواند به شاهرود  منتقل شود چرا که  پست سازمانی خالی در شرق استان سمنان خواهد بود.
وی با بیان اینکه از این پس شاهرودی‌ها   صاحب اداره کل راه وشهرسازی خودشان خواهند بود، گفت:  کاملاً بودجه و ذی‌حساب  مستقل در اداره کل راه و ترابری شاهرود وجود خواهد شد و  یک ریال  قانوناً نمی‌تواند از شاهرود برای دامغان و سمنان و ... داده شود و دیگر  جنجال‌های بین  نمایندگان نیز وجود نخواهد داشت و  غفلت مسئولان ما نیز باعث نمی‌شود که راه جندق معلمان و  طرود و  شاهرود و آزادشهر اعتباراتش را در  شهرهای دیگر مشاهده کند و میلیاردها هزینه  هدر برود.
 

 

اضافه کردن دیدگاه جدید