سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: پروازهای خارجی از فرودگاه شاهرود به‌صورت باری یا مسافری برقرار می‌شود که پیامدهای بسیار مهمی به همراه دارد.
سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان گفت: پروازهای خارجی از فرودگاه شاهرود به‌صورت باری یا مسافری برقرار می‌شود که پیامدهای بسیار مهمی به همراه دارد.

قدرت الله ابک، سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان اظهار کرد: پیگیری‌های زیادی با مسؤولان امر برای برقراری پروازهای فرودگاه‌های شاهرود و سمنان انجام شده است.

وی ادامه داد: شرایط پرواز به خیلی از آیتم‌ها بستگی دارد؛ همه عوامل اعم از نیروی انتظامی و همکاران ما در حفاظت سپاه، هندلیک و امکاناتی که باید داخل فرودگاه ایجاد شود، آماده خدمت به مردم هستند و درمجموع این شرایط باید وجود داشته باشد تا پروازها انجام شود.

ابک با اشاره به اینکه طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده پروازها از فرودگاه شاهرود انجام می‌شود، تصریح کرد: به جد پیگیر این موضوع هستیم و تلاش‌های لازم در تحقق این امر مهم در حوزه زیرساخت‌های هوایی استان ادامه دارد.

وی با اشاره به اینکه در مورد فرودگاه شاهرود جلسه‌های زیادی برگزار شده است، تصریح کرد: مقدماتی که در هیأت دولت لازم بود تا این فرودگاه، بین‌المللی شود، محقق شد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با تأکید بر اینکه در جلسه کارگروه گردشگری هم بیان شد که یک مقام کشوری به استان سمنان سفر خواهد کرد و پروازهای خارجی فرودگاه شاهرود هم افتتاح می‌شود، اضافه کرد: پروازهای خارجی از فرودگاه شاهرود به‌صورت باری یا مسافری شکل می‌گیرد که پیامدهای بسیار مهمی به همراه دارد.

ابک با بیان اینکه با شکل‌گیری این زیرساخت تردد به کشورهای خارجی از فرودگاه شاهرود میسر می‌شود، تصریح کرد: صادرات کالا اعم از محصولات کشاورزی و ... از فرودگاه شاهرود امکان‌پذیر می‌شود.

وی اضافه کرد: برای ماندگاری فرودگاه‌ها و زیرساخت‌های هوایی استان سمنان نیاز به عواملی مهم داریم و همه باید کمک کنند تا آن شرایط ایجاد شود و بخش خصوصی و آژانس‌های گردشگری باید این فرودگاه‌ها را سر پا نگه دارند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری سمنان با تأکید بر اینکه آژانس‌های مسافرتی در شاهرود و سمنان به‌طور ویژه نقش مهمی در برقرار ماندن پروازها در فرودگاه‌های این دو شهرستان دارند، تصریح کرد: مسؤولان وظیفه تهیه امکانات بر عهده این آژانس‌هاست.

ابک اظهار کرد: دولت کار راه‌اندازی فرودگاه را انجام می‌دهد و بخش خصوصی هم باید همت داشته باشند تا پروازها پا بر جای باقی بماند.

اضافه کردن دیدگاه جدید