شناسه : 1329
سه شنبه 11 دى 1397 ساعت 21:41 2019-1-1 21:41:59
مدیرکل گمرک استان سمنان بابیان اینکه ۱۰ میلیون دلار صادرات کالا از نمایندگی گمرک شاهرود انجام‌شده است، گفت: ارتقا این دفتر تنها از طریق صادرات کالا میسر می‌شود.
مدیرکل گمرک استان سمنان بابیان اینکه ۱۰ میلیون دلار صادرات کالا از نمایندگی گمرک شاهرود انجام‌شده است، گفت: ارتقا این دفتر تنها از طریق صادرات کالا میسر می‌شود.

علی سعدالدین ضمن بیان اینکه طی هشت‌ماهه سال جاری حدود ۱۰ میلیون دلار کالا از طریق گمرک شاهرود صادر شده است، ابراز داشت: این آمار در مقایسه با سنوات قبل رشد چندانی نداشته است و این مهم می‌طلبد تا بازرگانان صادرات کالای خود را از طریق گمرک استان و شاهرود انجام دهند.

وی در پاسخ به این پرسش که ارتقای دفتر نمایندگی گمرک شاهرود به اداره چه زمان امکان‌پذیر می‌شود، بابیان اینکه انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در شاهرود تعامل و همکاری خود را برای ارتقا دفتر نمایندگی گمرک این شهرستان بیشتر کنند، ابراز داشت: برای تحقق این امر می‌بایست صادرکنندگان برای صادرات کالاهای خود به دیگر استان‌ها نروند و متمرکز از طریق گمرک شاهرود کار خود را انجام دهند تا این مهم زمینه‌ای برای ارتقا این نمایندگی به اداره شود.

مدیرکل گمرک استان سمنان با ابراز اینکه متأسفانه هنوز صادراتی که مورد انتظار ما است یعنی ارسال مستقیم کالا از شاهرود به خارج از کشور آن‌چنان‌که باید اتفاق نیفتاده است و چهار الی پنج شرکت صادراتی در این زمینه فعالیت می‌کنند، تصریح کرد: با توجه به اینکه در سفر رئیس‌جمهور به استان دستور ایجاد مرز هوایی فرودگاه بین‌المللی شاهرود داده شد مقدمات این کار در حال انجام است و در صورتی که مصوبه هیئت‌وزیران به‌صورت رسمی به دست ما برسد زیرساخت‌های لازم برای استقرار گمرک فرودگاه نیز فراهم می‌شود.

سعدالدین اضافه کرد: به‌ محض آماده شدن زیرساخت‌هایی نظیر انبار، مکان مناسب برای استقرار دفتر گمرک و تأمین نیروی انسانی این آمادگی از سوی ما وجود دارد که در فرودگاه شاهرود زمینه حضور اداره گمرک را فراهم کنیم تا کالاهایی که می‌تواند مبنای صادراتی به کشورهای مختلف دنیا را داشته باشد مستقیماً از طریق این گمرک به خارج از کشور ارسال شود.

اضافه کردن دیدگاه جدید