شناسه : 1282
شنبه 12 آبان 1397 ساعت 20:02 2018-11-3 20:02:00
علیرضا محفوظی در آئین تودیع و معارفه مدیرکل راه و ترابری استان سمنان در سالن شهید بهشتی شهرستان شاهرود اظهار داشت: امروز باید برای توسعه راه‌ها نگاهی شبکه‌ای و شریانی حاکم باشد.
علیرضا محفوظی در آئین تودیع و معارفه مدیرکل راه و ترابری استان سمنان در سالن شهید بهشتی شهرستان شاهرود اظهار داشت: امروز باید برای توسعه راه‌ها نگاهی شبکه‌ای و شریانی حاکم باشد.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه اداره کل راه و ترابری مستقر در شاهرود خدمات حوزه راه را به همه مردم کشور ارائه می‌دهد، گفت: انتقال و جابه‌جایی اداره کل راه و ترابری استان سمنان از شاهرود را نمی‌خواهیم.وی با اشاره به حواشی به‌وجود آمده بر سر ادغام ادارات کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی استان سمنان و تشکیل اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان سمنان و با بیان اینکه اداره کل راه و ترابری مستقر در شاهرود خدمات حوزه راه را به همه مردم کشور ارائه می‌دهد افزود: انتقال و جابه‌جایی اداره کل راه و ترابری استان سمنان از شاهرود را نمی‌خواهیم.

معاون حقوقی و پارلمانی وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه ادارات کل مرتبط با بخش راه در مجموعه وزارت راه و شهرسازی باید خدمات خود را به سراسر کشور ارائه دهند عنوان کرد: این رویکرد با توجه به نگاه شریانی و شبکه‌ای موجود در وزارت راه و شهرسازی در پیش گرفته شده است و مدیریت‌های حوزه راه در سراسر کشور در این زمینه به صورت مستمر ارزیابی و نظارت می‌شوند.

محفوظی با بیان اینکه راه و توسعه شبکه‌های حمل‌ونقل زیرساهت‌های مهم در راستای توسعه محسوب می‌شوند؛ بر لزوم توجه پروژه‌های راه در کشور تأکید و اضافه کرد: از این رو باید بت داشتن نگاهی شبکه‌ای و شریانی به حوزه راه، از آن به عنوان بسترساز توسعه کشور بهره برد.

وی عنوان کرد: از این رو اداره کل راه و ترابری در شهرستان شاهرود با اختیارات و اعتبارات کافی باقی می‌ماند تا خدمات توسعه‌ای خود را در این استان ارائه کند.

چندی پیش با دستور صریح وزیر راه و ترابری قرار شده بود تا دو اداره کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی در مرکز استان سمنان ادغام شده و اداره کل راه و شهرسازی با معرفی مدیرکل جدید ایجاد شود.

پس از آن مردم سمنان با تشکیل کمپین‌های مجازی خواهان تسریع در اجرای قانون از سوی دولت شده و مردم شهرستان شاهرود نیز با تجمعات خیابانی و ایجاد کمپین‌های مجازی توقف این اقدام را خواستار شدند.

اما ماجرا به همین‌جا ختم نشده و نمایندگان مردم شاهرود و سمنان در مجلس شورای اسلامی نیز وارد عمل شده و همراه مردم حوزه‌های انتخابیه خود هریک «ساز» جداگانه برای خود زدند.

نماینده سمنان، مهدی‌شهر و سرخه در مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه به رئیس‌جمهور خواهان اجرای قانون و استقرار اداره کل راه و شهرسازی در مرکز استان شد؛ اما نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی با اشاره به ایجاد تنش‌‌های اجتماعی ناشی از این اقدام، توقف آن را خواستار شد.

در این میان اما گویا برگ برنده در دستان کاظم جلالی، رئیس شاهرودی مرکز پژوهش‌های مجلس و نماینده بانفوذ فعلی مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس شورای اسلامی بود که تا دوره قبلی نمایندگی مردم شاهرود و میامی را در مجلس شورای اسلامی بر عهده داشت.

کاظم جلالی در نامه‌ای به رئیس‌جمهور توقف ادغام ادارات کل راه و ترابری و مسکن و شهرسازی را خواستار شد.

بالاخره رئیس‌جمهور با درج جمله «هیچ‌گونه تغییری داده نشود» به‌عنوان پی‌نوشت نامه رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، دستور توقف انتقال اداره کل راه و ترابری به سمنان را صادر کرد تا این قائله خاتمه یابد.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید