شناسه : 1279
يكشنبه 6 آبان 1397 ساعت 20:04 2018-10-28 20:04:04
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه درگیر کردن مردم به مسائل حاشیه به نفع استان سمنان نیست، گفت: نمایندگان استان باید با در نظر گرفتن اشتراکات اختلافات را برطرف کنند.
نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه درگیر کردن مردم به مسائل حاشیه به نفع استان سمنان نیست، گفت: نمایندگان استان باید با در نظر گرفتن اشتراکات اختلافات را برطرف کنند.

سید حسن حسینی شاهرودی در آیین معارفه و تکریم مدیرکل راه و ترابری استان سمنان به میزبانی سالن شهید بهشتی شاهرود با بیان اینکه برخی تدابیر داخلی ما را دچار چالش می‌کند و باید در این  شرایط حساسیت‌ها را درک کرد، ابراز داشت: در حلقه‌ای از آتش قرار داریم که اگر فتیله امنیت را پایین بکشیم دشمن به درون کشور راه پیدا می‌کند.

وی بابیان اینکه نیروهای مسلح با دفاع جانانه اجازه نفوذ دشمنان را به داخل کشور نمی‌دهد، افزود: نمی‌توان همه چالش‌ها و بحران را بر گردن دشمن انداخت، قسم اعظم آن ناشی از بی‌تدبیری مسئولان است، مسئولان باواسطه و بی‌واسطه توسط مردم انتخاب می‌شوند لذا اگر خطایی مرتکب شوند خود مردم باید تذکرات لازم را به آن‌ها دهند.

مشترکات استان سمنان تقویت شود

عضو خانه ملت بابیان اینکه ۶۰درصد راه‌های استان در شرق آن قرار دارد، ابراز داشت: شش راه فرعی و دو راه اصلی وجود دارد که ازجمله آن‌ها کریدور شمال جنوب، شاهرود-آزادشهر-اینچه‌برون، طرود و بردسکن  راه‌های فرعی بوده و متعلق به دهه اول انقلاب است.

حسینی شاهرودی در ادامه تصریح کرد: دستاوردها و خدمات انجام‌شده پیرامون راه قابل‌مقایسه با دوران قبل از انقلاب نیست، نظام متعلق به مردم است و باید اعتبارات در شهرها و روستاهای کشور هزینه شود و معتقدیم توسعه باید متوازن باشد اما چه شد که هنوز نتوانستیم همپای استان‌های دیگر رشد کرده و گفتمان مناسبی را داشته باشیم.

وی افزود: باید برای استان سمنان حرکات بزرگی را رقم بزنیم اما متأسفانه هر چه بود اختلاف است که نباید به آن‌ها فکر کرد، در جهان ارتباطات متاسفانه امروز تنها به دنبال مسائل حاشیه‌ای هستیم که باید ضمن همراهی هر چهار نماینده و مدیران کل مشترکات را تقویت کنیم.

راه مهمترین شاخص توسعه

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه کمترین رشد جمعیت را در بین شهرهای استان سمنان می‌توان در شرق استان مشاهده کرد، ابراز داشت: ما خواهان جمعیت یک‌میلیون‌نفری نیستیم بلکه می‌خواهیم تا جمعیت موجود حفظ و بافت فرهنگی شهر باقی بماند.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه راه یکی از شاخص‌های توسعه است، تصریح کرد: باید به دنبال توسعه‌ای بود که ما را از بن‌بست‌ها رهایی بخشد، در شاه‌راه حیاتی و محل تلاقی هشت استان قرار داریم.

وی افزود: چرا روی مسئله‌ای زوم کرده‌ایم که حتی قانون هم نیست بلکه مصوبه شورا است؟ لذا طبق دستور رئیس‌جمهور باید اداره کل در شاهرود بماند، باید دستور رئیس‌جمهور برای ما ملاک باشد.

مطالعات راه آهن اینچه برون-شاهرود-طبس در دست اقدام

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس ضمن بیان اینکه با لج و لجبازی نمی‌توان مشکلات موجود را برطرف کرد، ابراز داشت: برای حل مشکل اداره کل راه راهکار نیز تعیین کردیم اما حتی اجازه ندادند تا این موارد مطرح شود و باعث جریحه‌دار شدن احساسات مردم شاهرود شدند.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه در بحث فرودگاه نیز خودمان آستین همت بالا زدیم، تصریح کرد: در شرایطی که حتی یک ریال اعتبارات دولتی و استانی به فرودگاه شاهرود تعلق نگرفت و استاندار وقت هم اجازه ساخت آن را در شاهرود نمی‌داد با تلاش مردم فرودگاه ساخته شد اما هدف از آن صرفاً مسافربری نبود بلکه هدف فرودگاه کارگو و بر اساس صادرات محصولات بود.

وی افزود: پروژه راه‌آهن شمال به جنوب اینچه برون-شاهرود-طبس که به چابهار وصل می‌شود از طرح‌های دهه ۶۰ است که توسعه همه‌جانبه شهرهای مسیر ریلی را دربر خواهد داشت و هم‌اکنون نیز با سرمایه‌گذاران چینی و ترکیه‌ای مطالعات آن در دست انجام است و قطعاً صادرات محصولات به‌صورت تازه خوری ارزش‌افزوده بالایی را برای منطقه ایجاد خواهد کرد.

تعدد فرودگاه و کمک به توسعه استان سمنان 

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس، با تاکید بر اینکه رونق منطقه آزاد امیرآباد دامغان به توسعه شاهرود نیز کمک خواهد کرد، ابراز داشت: تعدد فرودگاه‌ها در مواقع بحران و مباحث مختلف می‌تواند بسیار راهگشا باشد، چرا باید تنگ‌نظرانه به مسائل نگاه کرد و انحصارطلب و خودخواه بود در این وادی تنها باید به دنبال توسعه کل استان باشیم.

حسینی شاهرودی بابیان اینکه چرا سر حداقل‌ها دعوا می‌کنیم، تصریح کرد: ادارات شاهرود قدیمی هستند و از ترس اینکه نگویند انحصارطلب هستیم کمترین سرمایه‌گذاری را به خود در حوزه ادارات کل مستقر در شاهرود اختصاص دادیم، اینکه با جنجال و درگیری مسائل را به درون مردم بکشانیم نه‌تنها مشکل حل نخواهد شد بلکه به بحران نیز خواهیم رسید.

وی افزود: منافع استان سمنان در این نیست که ترس و اضطراب را به درون مردم انتقال دهیم، باید مشترکات را گرفته و اختلافات را باتدبیر و عقلانیت حل کنیم، ضرورتی ندارد مردم را درگیر مسائل جانبی کنیم در این برهه صرفاً باید به دنبال جذب اعتبارات برای سازندگی استان باشیم.

در این آیین از زحمات سه‌ساله سید عبدالمجید نژاد صفوی تقدیر و سید کمال‌الدین میرجعفریان به‌عنوان مدیرکل راه و ترابری استان سمنان معارفه شد.

اضافه کردن دیدگاه جدید