شناسه : 1273
جمعه 20 مهر 1397 ساعت 19:44 2018-10-12 19:44:27
در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سمنان از شیوع اعتیاد بین اقشار مختلف ابراز نگرانی شد و نماینده شاهرود در مجلس برای ارائه طرح‌های مبارزه با مواد مخدر در مجلس اعلام آمادگی کرد.
در نشست شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر سمنان از شیوع اعتیاد بین اقشار مختلف ابراز نگرانی شد و نماینده شاهرود در مجلس برای ارائه طرح‌های مبارزه با مواد مخدر در مجلس اعلام آمادگی کرد.

لزوم انجام اقدامات فرهنگی برای کاهش تقاضای مواد مخدر 

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی در این نشست ضمن عرض خداقوت به مجموعه شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان بابت فعالیت‌های صورت‌گرفته، خدمت‌رسانی در حوزه مبارزه با مواد مخدر را ویژه عنوان کرد.

سیدحسن حسینی‌شاهرودی گفت: مواد مخدر اثرات ویرانگری را بر جامعه تحمیل می‌کند و در حال حاضر قسمت قابل‌توجهی از ناهنجاری‌های جامعه ازجمله قتل، سرقت، طلاق، حاشیه‌نشینی و... به مواد مخدر برمی‌گردد.

وی هم‌جواری با کشورهای افغانستان و پاکستان را یکی از دلایل مهم توجه ویژه مسؤولان به امر مبارزه با مواد مخدر در کشورمان اعلام کرد و ادامه داد: با توجه به تولید حجم عظیمی از مواد مخدر در این کشورها و قاچاق و توزیع آن در کشور، باید جامعه را به سمتی ببریم که با افزایش سطح آگاهی و انجام اقدامات فرهنگی، تقاضای مواد مخدر کاهش یابد.

نماینده مردم شهرستان‌های شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: در همین راستا باید اقدامات وسیعی برای ایجاد نشاط اجتماعی و برنامه‌های اجتماع‌محور ازجمله برگزاری کنسرت‌های مجاز، مسابقات ورزشی ورزش‌های همگانی، جشنواره‌های بومی محله‌ای، برنامه‌های دینی و قرآنی و... با محوریت پیشگیری از اعتیاد با کمک دستگاه‌های فرهنگی ازجمله ورزش و جوانان، فرهنگ و ارشاد اسلامی، سازمان تبلیغات اسلامی و ... انجام گیرد.

آمادگی برای ارائه طرح‌های مبارزه با مواد مخدر در مجلس

حسینی‌شاهرودی گفت: قطعاً بودجه‌هایی که به این امر اختصاص می‌یابد، برای ریشه‌کن‌سازی اعتیاد کافی نیست و باید دنبال الگوسازی و مدل‌سازی باشیم؛ به‌گونه‌ای که اگر اقدام خاصی در یک منطقه، روستا، شهر یا شهرستان باعث کاهش اعتیاد شده است و پاسخ مثبت داده همان را الگو قرار داده و برای مناطق دیگر نیز اجرایی کنیم.

وی آمادگی خود را در خصوص اخذ طرح‌های ارائه‌شده از سوی شورا به‌منظور بررسی و مطرح کردن در صحن علنی مجلس شورای اسلامی اعلام کرد و گفت: باید در این طرح‌ها موانع و چالش‌های پیش رو به همراه راهکارهای اجرایی به‌خصوص در حوزه قانون‌گذاری احصا و منعکس شود.

در این نشست مظاهری کارشناس مقابله و حقوقی شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان سمنان نیز گزارشی از وضع مقابله با اعتیاد در استان و همچنین چالش‌های قانونی موجود مطرح کرد.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید