عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس بر این اعتقاد است که هرچند شرایط به گونه ای است که دولت نیاز به کمک و حمایت دارد، اما در عین حال تعامل با دولت به معنای این نیست که ما تسلیم دولت باشیم.
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

بن‌بستی در اداره کشور وجود ندارد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس بر این اعتقاد است که هرچند شرایط به گونه ای است که دولت نیاز به کمک و حمایت دارد، اما در عین حال تعامل با دولت به معنای این نیست که ما تسلیم دولت باشیم.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: در اداره کشور بن‌بستی وجود ندارد و برای هر مشکلی راه‌حلی وجود دارد و مسئولان اقتصادی کشور باید اهل کار جهادی بوده و شب و روز نشناخته و پر حجم و با کیفیت کار کنند.

سیدحسن حسینی شاهرودی در نشست علنی مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود ضمن تسلیت ایام سوگواری سیدالشهدا و گرامیداشت هفته دفاع مقدس، گفت: روی صحبت من با ملت بصیر، هوشیار و با وفا کشورمان است که ۴۰ سال، بار سنگین انقلاب را بر دوش کشیدند و مقبل هجمه های دشمنان داخلی و خارجی ایستادگی کردند و علیرغم ناملایمات و سختی‌های بسیار پای آرمان‌های خود ایستادند و در عزاداری ماه محرم مردم نشان دادند علیرغم تبلیغات سوء و پر حجم دشمنان و بدخواهان، شرایط سخت اقتصادی و گرانی افسارگسیخته کماکان بر پای اعتقادات خود ایستاده‌اند و بیش از گذشته در اطعام محرومان و عزاداران را اطعام دادند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، با طرح این سوال مبنی بر اینکه آیا ما مسئولان به وظایف خود در برابر مردم عمل کرده‌ایم؟ افزود: مقام معظم رهبری تاکید کردند که مسئولان اقتصادی کشور باید اهل کار جهادی بوده و شب و روز نشناخته و پر حجم و با کیفیت کار کنند.

قرار بود از کاهش تورم صیانت شود

وی با اشاره به اینکه در اداره کشور بن‌بستی وجود ندارد و برای هر مشکلی راه‌حلی وجود دارد، ادامه داد: براساس برنامه های اعلامی رییس جمهور در معرفی وزرای دولت دوازدهم به مجلس قرار بود از کاهش تورم صیانت، نظام بانکی اصلاح و با اصلاح محیط کسب و کار بخش خصوصی توسعه پیدا کند، طرح های عدالت درآمدی محقق و چهره فقر از جامعه زدوده، روستاییان توانمند شوند و با طرح های کارورزی و تامین مالی تولید اشتغال محور نرخ بیکاری که بزرگترین معضل جوانن بوده کاهش پیدا کند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: قرار بود با تقویت دیپلماسی اقتصادی و فراهم کردن شرایط حضور تجار در بازار جهانی به ویژه کشورهای همسایه و حمایت از تولید صادرات محور تراز صادرات غیر نفتی ارتقاء یافته و رشد اقتصادی هشت درصد را برای اقتصاد کشور به ارمغان آورد که این یک شعار نبوده، بلکه واقعیتی انکارناپذیر و دست یافتنی بود که عناصر متخصص و توانمند موجود در دولت می توانستند با مدیریت جهادی و اسنجام و همگرایی و تحقق سازنده با دیگر قوا آن را محقق سازند.

وی با بیان اینکه شرایط بسیار سخت و شکننده تری را در دوران انقلاب تجربه کرده ایم که با درایت امام راحل و رهبری معظم انقلاب و همت جهادی مسئولان و حمایت جانانه مردم آنرا با موفقیت پشت سر گذاشتیم، افزود: اکنون کشور ما از جهات بنیه دفاعی، اقتصادی، دیپلماسی سیاسی و حضور در عرصه جهانی، به خصوص کشورهای منطقه و دیگر ظرفیت های بیشمار، بالنده تر از گذشته شده و دشمن دیرینه ما با بکارگیری تمام ابزارهایی که یک ابر قدرت دراختیار دارد، ضعیفتر و زبون تر از گذشته شده به گونه ای که در شب گذشته جهانیان پوزخند نمایندگان حاضر در سازمان ملل را در مقابل سخنان هجو و مضحکه آمیز ترامپ مشاهده کردند.

این نماینده مردم در مجلس دهم، ادامه داد: در حالی کشور عزیز ما در شش ماهه گذشته دچار چالش های اقتصادی شده که برای همه مشکلات حادث شده راه حلی وجود داشته و اداره اقتصاد کشور بن بستی ندارد.

وی با بیان اینکه همه کشور باید شرایط جنگ اقتصادی و جنگ روانی را درک کرده و آرایش جنگی به خود بگیرد، تاکید کرد: مقام معظم رهبری با دستور تشکیل شورای سران قوا بالاترین اختیارات خود را جهت حل مشکلات اقتصادی به ارکان کشور تفویض کرده است.

حسینی شاهرودی افزود: مجلس شورای اسلامی و کمیسیون های تخصصی آن از جمله کمیسیون اقتصاد راهکارهای خود را برای برون رفت از چالش موجود اعلام کرده و با در دستور قرار دادن و تصویب طرح ها و لوایح محوری چون اصلاح قانون مالیات بر ارزش افزوده، صندوق مکانیزه فروش، اصلاح قانون مبارزه با قاچاق کالا و ارز، طرح جامع بانکداری جمهوری اسلامی، اصلاح قانون مناطق آزاد و مناطق ویژه اقتصادی و نیز طرح دوفوریتی ثبات ارزی و ایجاد بازار متشکل ارزی در کشور در خدمت اقتصاد کشور قرار گرفته و از هیچ کمکی به دولت محترم دریغ نکرده است.

وی با بیان اینکه دستگاه قضا با تمام اختیاری که از سوی رهبر معظم انقلاب دریافت کرده باید اقدام ضربتی را در تشکیل دادگاه های جنگی و برخورد قاطع با رانت خواران، ویژه خواران و دزدان بیت المال که اعتبار و حیثیت مدیران پاکدامن را نزد ملت خدشه دار کرده اند به عمل آورد، ادامه داد: دولت باید فریاد مردم رابشنود و نگذارد فقر و فساد و تبعیض بر جامعه سایه افکند و اعتماد چهل ساله مردم صبور و قدرشناس کشور که ذخائر و پشتوانه های کشور هستند آسیب ببیند.

نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس دهم، با تاکید بر اینکه دولت باید هر چه سریعتر تیم اقتصادی را ترمیم کرده و انسجام و وحدت فرماندهی را مستقر سازد، تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی را درک کرده و جدی بگیرد و از تمام ظرفیت های موجود داخلی و خارجی بهره گرفته، تصمیمات متناقض و معارض در حوزه اقتصادی را حذف و برنامه جامع اقتصادی را تدوین کند.

وی با بیان اینکه همه جریانات سیاسی به این فهم مشترک رسیده اند که آمریکا قابل اعتماد نیست، افزود: چالش ها و مشکلات اقتصادی را درون زا ببیند و به دنبال راه حل داخلی باشد و همانگونه که در برجام تجربه کردیم، حل آن را به مذاکره با شیطان بزرگ گره نزند.

حسینی شاهرودی ادامه داد: منافع کشور، نظام و ملت الویت نخست باشد و با کنار گذاشتن تمام اختلافات که غالبا ریشه نفسانی دارد به ملت عزیز نشان دهیم که ما فرزندان انقلابیم و تا پای جان از کیان ایران اسلامی و آرمان هایمان دفاع خواهیم کرد.

وی اظهار داشت: مردم شهرستان های شاهرود و میامی از رئیس جمهور خود انتظار دارند در سفر قریب الوقوع به استان، دیداری از این دیار داشته باشد، چرا که این حضور راهگشای بسیاری از معضلات و عقب ماندگی های شرق استان از جمله رفع موانع توسعه صنعتی، معدنی، کشاورزی و نیز ابلاغ مرز هوایی برای صادرات محصولات کشاورزی خواهد بود.

این نماینده مردم در مجلس دهم، از نمایندگان مجلس شورای اسلامی بابت تصویب مطالعه و احداث راه آهن اینچه برون شاهرود طبس که اجرای آن تحولی عظیم در صنعت حمل و نقل و ترانزیت بار در منطقه بوجود خواهد آورد و نیز تصویب دو منطقه ویژه اقتصادی شاهرود و میامی تشکر کرد.

وی از مدیر عامل محترم شرکت فرودگاه ها در حمایت از کمیته مردمی فرودگاه شاهرود و تکمیل نواقص فرودگاهی که طی بیست سال گذشته با همت مردم ساخته شد تشکر کرده و افزود: از وزرای سابق و سرپرستان لاحق وزارتین کار و اقتصاد در حل معضل شرکت ذغالسنگ البرز شرقی و شهرداری شاهرود سپاسگزار هستم .

حسینی شاهرودی از توجه و اهتمام وزیر محترم بهداشت و درمان برای توسعه مراکز بهداشتی و درمانی قدردانی کرده و ادامه داد: انتظار است دستورات ایشان در استقرار دانشکده دندانپزشکی بسطام و تکمیل مرکز اورژانس شاهرود و بیمارستان میامی و تکمیل دیگر مراکز درمانی به منصه ظهور برسد.

وی تاکید کرد: پیرو مطالبات مردمی از وزیر محترم صنعت معدن تجارت می خواهم ضمن حمایت و رفع موانع موجود در توسعه معدنی منطقه، برابر گزارش رسمی که حضورا ارائه شد، به تخلفات عدیده شرکت آلومینای جاجرم در بهره برداری بی رویه معدن بوکسیت تاش رسیدگی کرده دستور جبران خسارات وارده به منابع آب و محیط زیست و حیاط وحش منطقه را صادر کند.

عضو هیئت رییسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی، تصریح کرد: از وزیر محترم نیرو میخواهم قبل از اینکه کمبود آب شرب در شرق استان به مرز بحران برسد برنامه جامع آب شرب شهرستانهای شاهرود و میامی را تدوین و عملیاتی کند.

 

اضافه کردن دیدگاه جدید