شناسه : 1260
شنبه 7 مهر 1397 ساعت 20:35 2018-9-29 20:35:37
فرماندار میامی بابیان اینکه در حوزه معدن شهرستان توان مالی به اندازه کافی وجود ندارد، گفت: فعالیت معدن به عنوان مزیت نسبی در دستور کار قرار گیرد.
فرماندار میامی:

معادن مزیت نسبی میامی است

فرماندار میامی بابیان اینکه در حوزه معدن شهرستان توان مالی به اندازه کافی وجود ندارد، گفت: فعالیت معدن به عنوان مزیت نسبی در دستور کار قرار گیرد.

محمد مهدی کریمی  در جلسه کارگروه اشتغال شرق استان سمنان به میزبانی فرمانداری شاهرود ضمن بیان اینکه مزیت نسبی میامی معدن معرفی‌شده است، ابراز داشت: اگر نتوانیم این مورد را در دستور کار قرار دهیم نمی‌توان شهرستان را به پیشرفت رساند.

وی افزود: بر اساس سیاست اشتباه توسعه‌یافتگی را در ۱۰۰ کیلومتری پایتخت معرفی کردند و صنایع در آنجا مستقرشده است لذا این قوانین مشکلات بسیاری را برای مناطق دورتر از پایتخت و مرکز استان ایجاد می‌کند لذا اصلاح برخی قوانین می‌تواند تحولات بسیاری را در این مناطق دور دست رقم بزند.

فرماندار میامی بابیان اینکه در حوزه معدن توان مالی به اندازه کافی وجود ندارد، ابراز داشت: در شرق استان سمنان برای سرمایه‌گذاری کسی نمی‌تواند از ظرفیت داخل استفاده کند و ناگزیر به سرمایه‌گذاری برون هستیم زیرا ظرفیتی که بتواند معادن را به گردش درآورد عملا در این مناطق تعریف‌نشده است.

کریمی در ادامه با ابراز اینکه برای استفاده از ظرفیت برون هم مشکلات دیگری وجود دارد، گفت: در کل شهرستان نمی‌توان وثیقه‌ای برای گردش معادن فراهم کنیم لذا باید در بانک ها بخش خصوصی را فعال‌تر کرد.

وی ضمن بیان اینکه با ۱۳۰ سرمایه‌گذار در میامی رایزنی شد که هم‌اکنون با ۲۹ نفر اقداماتی در حال انجام است، افزود: طرح‌های مشارکتی در حوزه دام و استفاده از توان نیروی انسانی می‌تواند بسیار راهگشا باشد و در حوزه گردشگری نیز انتظار می‌رود بانک ها مشارکت بیشتری داشته باشند و با نیروهای خود بیشتر در منطقه حضور یابند.

اضافه کردن دیدگاه جدید