شناسه : 1222
سه شنبه 20 شهريور 1397 ساعت 19:28 2018-9-11 19:28:05
نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به علل مختلف گرانی میوه: غالب این عوامل، روانی و سوء­مدیریت است.
در بخش خبری ۲۱ شبکه یک سیما؛

سوء مدیریت؛ علت گرانی میوه

نایب رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس با اشاره به علل مختلف گرانی میوه: غالب این عوامل، روانی و سوء­مدیریت است.

سیدحسن حسینی شاهرودی با حضور در بخش خبری 21 شبکه یک سیما افزود: شاید خشکسالی، سرمازدگی، افزایش برخی از نهاده های کشاورزی را بهانه کنیم اما علت افزایش چشمگیر و چندین برابری قیمت محصولات کشاورزی و میوه جات نمی تواند فقط ناشی از این موضوعات باشد.

وی افزود: ناکارآمدی نظام توزیع و نظام نظارت بر قیمت گذاری و همچنین تعزیرات حکومتی و نبود زنجیره ای از تولید تا مصرف ما را دچار آسیب کرده است.

حسینی شاهرودی با اشاره به اینکه میوه ها از کشاورز تولیدکننده با قیمت اندکی خریداری می شود، اضافه کرد: دلالان و واسطه ها موجب می شوند تا این میوه ها با قیمت چندین برابر به دست مصرف کننده برسد و سود آن به جیب آن ها می رود.

نائب رئیس ­کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه دستگاه های متولی باید پاسخگو باشند، گفت: وزارت صنعت، معدن وتجارت ­متولی بازار و تنظیم بازار و حمایت از تولیدکننده و مصرف کننده و تعزیرات است و تولید و نظام توزیع میوه هم در حوزه وزارت جهاد کشاورزی است.حسینی شاهرودی با بیان اینکه درگیر جنگ اقتصادی هستیم­ افزود: جنگ اقتصادی و جنگ روانی را باید اداره کنیم.

وی اضافه کرد: نظام، کارآمدی لازم را دارد و قوانین لازم را هم داریم اما برای رفع مشکلات به مدیران جهادی با پشتکار نیاز داریم.

اضافه کردن دیدگاه جدید