شناسه : 1214
دوشنبه 19 شهريور 1397 ساعت 19:28 2018-9-10 19:28:07
نماینده مردم شاهرود و میامی بابیان اینکه شاهرود از کشاورزی مدرن برای تولید محصولات صادر محور بی‌بهره است، گفت: دولت در ابلاغ مجوز مرزهوایی برای فرودگاه شاهرود تسریع کند.
نماینده مردم شاهرود و میامی:

شاهرود از کشاورزی مدرن بی‌بهره است

نماینده مردم شاهرود و میامی بابیان اینکه شاهرود از کشاورزی مدرن برای تولید محصولات صادر محور بی‌بهره است، گفت: دولت در ابلاغ مجوز مرزهوایی برای فرودگاه شاهرود تسریع کند.

سید حسن حسینی شاهرودی عصر چهارشنبه در بازدید وزیر جهاد کشاورزی از کارخانه کنسانتره شاهرود بابیان اینکه در فرصت بسیار کوتاه نمی‌توان تمام مشکلات و زجری که کشاورزان به‌واسطه خشک‌سالی و سرمازدگی  طی این سال‌های اخیر متحمل شدند را بیان کرد، ابراز داشت: متأسفانه حمایت‌های حداقلی از این بهره‌برداران شده است و از سوی دیگر شرق استان سمنان را گفتند باید قطب کشاورزی باشد به همین بهانه از صنعت امروز محروم شدیم.

وی خطاب به وزیر جهاد کشاورزی بابیان اینکه شما در حوزه کشاورزی استان‌های مختلف را دور زدید و باید وقت نیم روزی را بگذارید و دوری در شاهرود بزنید، افزود: شهرستانی که عنوان قطب کشاورزی دیده‌شده است از کشاورزی مدرن برای تولید محصولات کشاورزی صادرات محور بی‌بهره است.

صادرات محصولات تازه خوری کشاورزی با مرزهوایی 

عضو خانه ملت بابیان اینکه فرودگاه شاهرود برای صادرات صد هزار تن تولید انگور و نزدیک سی هزار تن تولید سیب و دیگر محصولات سردرختی ساخته‌شده است، ابراز داشت: محصولات کشاورزی شرق استان و شهرهای هم‌جوار باید با صرف کمترین زمان ممکن به مصرف تازه خوری و صادرات برسد.

حسینی شاهرودی در ادامه تصریح کرد: پسته تازه دامغان به کوالالامپور و آلمان صادر و باقیمت بالایی به فروش می‌رسد و همچنین همین انگور در بازار عمان نزدیک ۲۰هزار تومان خریداری و در اینجا باید دو هزار تومان بفروشیم، در مسکو نیز قیمت انگور بالا است و از سوی دیگر باید با ماشین کانتینردار این محموله‌ها ارسال شود که  بین راه ماشین‌ها را خاموش می‌کنند و طبیعتاً محصول از تازه خوری می‌افتد.

وی بابیان اینکه تنها انگوری که در سردخانه تا شب عید می‌ماند انگور شاهرود است، افزود: سردخانه‌های مجهز و کارخانه‌های متعدد برای بسته‌بندی و ... این کالاها ایجاد شد اما نوع بسته‌بندی از چوب به سلولوزی به دلیل صادرات تغییر ماهیت داد اما هنوز نتوانستیم مجوز مرز هوایی را بگیریم.

وزیر جهاد مشکلات شاهرود را به گوش رئیس جمهور برساند

عضو خانه ملت بابیان اینکه از وزیر جهاد می‌خواهیم تا مشکلات شاهرود را به گوش ریاست‌جمهور برساند، ابراز داشت: مراحل قانونی اخذ مجوز هوایی برای صادرات محصولات کشاورزی گرفته‌شده است و تنها باید در هیئت دولت این مجوز صادر شود که این مشکل تنها به دست ایشان حل خواهد شد.

حسینی شاهرودی در ادامه با یادآوری اینکه جشنواره انگور بیست روز دیگر در رویان برگزار می‌شود، انگوری که هزاران نفر از باغداران ما را مشغول کرده است، گفت: همین شرکت کنسانتره که سه سال تمام تعطیل و در مصادره بانک کشاورزی بود باهمت مسئولان باعث شد این کارخانه به شرکت تعاونی واگذار شود.

وی اضافه کرد: تنها حوزه فناوری و صنایع تبدیلی ما در شرق استان سمنان همین کارخانه کنسانتره است و برای محصولاتی نظیر سیب زمینی و پیاز هیچ اقدامی هنوز صورت نگرفته است.

موضوع پرداخت خسارت‌های سرمازدگی بخش کشاورزی و حل مشکلات کنسانتره ازجمله موضوعاتی بود که در این نشست موردبحث و بررسی قرار گرفت.

اضافه کردن دیدگاه جدید