شناسه : 1145
شنبه 15 ارديبهشت 1397 ساعت 13:01 2018-5-5 13:01:44
 نماینده مردم شاهرود و میامی بابیان اینکه سال گذشته برای جبران خسارت سرمازدگی ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان منظور شد، گفت: تا این لحظه ریالی بابت جبران این خسارت پرداخت‌نشد.
نماینده مردم شاهرود و میامی بابیان اینکه سال گذشته برای جبران خسارت سرمازدگی ۲۵۰ میلیارد تومان اعتبار برای استان منظور شد، گفت: تا این لحظه ریالی بابت جبران این خسارت پرداخت‌نشد.

به گزارش خبرنگار مهر، سید حسن حسینی شاهرودی صبح شنبه در جمع مردم شهر مجن با حضور رئیس ستاد مدیریت بحران کشور، هدف بازدید مسئولان در منطقه را رؤیت میزان خسارت و اخذ تصمیمات درست از سوی آن‌ها برشمرد و ابراز داشت: سال گذشته نیز شاهد خسارت سرمازدگی البته نه در مجن بلکه محصول انگور زیر استاق بودیم که مصادف شدن زلزله کرمانشاه باعث سرازیر شدن اعتبارات به سمت منطقه و محروم ماندن ما از کمک‌های اعتبارات حوادث شد.

وی بابیان اینکه از کمک‌های اعتبارات حوادث ۲۵۰ میلیارد تومان برای استان سمنان اعتبار منظور شد، افزود: از سال گذشته تاکنون متأسفانه حتی یک ریال برای آن وصول نشده است.

 نماینده مردم شاهرود و میامی در مجلس بابیان اینکه بانک‌ها باید در بازپرداخت وام کشاورزان خسارت‌دیده مساعدت لازم را داشته باشد، ابراز داشت: دولت باید وام را استمهال و سود آن‌ها را بپذیرد و این امر بدون سود و دیرکرد انجام شود.

حسینی شاهرودی در ادامه تصریح کرد: در شرایطی که طی دو سه ماه آینده بانک‌ها برای بازپرداخت وام به سراغ کشاورزان خواهند رفت دولت باید با وام‌های بلاعوض و سود کم بتواند از کشاورزان حمایت کند.

وی بابیان اینکه شغل اغلب مردم شهر مجن کشاورزی است، افزود: در سنوات گذشته بهترین سیب‌زمینی کشور در این منطقه تولید می‌شد اما اختلاف قیمت در این محصول سبب شد که مردم قدرت جمع‌کردن سیب‌زمینی و بردن آن به بازار را نداشته باشند و به کشت محصولات دیگر رجوع کنند.

نماینده مردم شاهرود و میامی بابیان اینکه مردم بعد از ناامید شدن از کشت سیب‌زمینی به سمت سیب‌درختی و زردآلو روی آوردند، ابراز داشت: امسال شاهد خسارت سرمازدگی به محصولات سردرختی منطقه بودیم که امیدواریم با تصمیمات اخذشده بتوانیم قسمتی از آلام و مشکلاتی که متوجه کشاورزان شده را جبران کنیم.

اضافه کردن دیدگاه جدید