شناسه : 1113
شنبه 12 اسفند 1396 ساعت 13:56 2018-3-3 13:56:25
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: اقدام بانک مرکزی در ممنوعیت استفاده از دلار آمریکا در ثبت سفارش در واقع در راستای تضعیف این ارز در کشور است.
حسینی شاهرودی با اشاره به ابلاغیه اخیر بانک مرکزی؛

زیر و بم تصمیم مثبت بانک مرکزی برای ممنوعیت دلار آمریکا در ثبت سفارش

عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهارداشت: اقدام بانک مرکزی در ممنوعیت استفاده از دلار آمریکا در ثبت سفارش در واقع در راستای تضعیف این ارز در کشور است.

سیدحسن حسینی شاهرودی با اشاره به ابلاغیه بانک مرکزی مبنی بر ممنوعیت دلار آمریکا در ثبت سفارش گفت: این حرکت بانک مرکزی در جهت کنترل بازار ارز به  خصوص دلار است که  اخیرا افزایش بی رویه داشته است، جز این موضوع ممنوعیت دلار در ثبت سفارش توجیه دیگری ندارد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: البته اقدام بانک مرکزی باید مبتنی بر برنامه مدون باشد تا برای تجار و واردکنندگان مشکلی به وجود نیاورد با این حال تصمیم بانک مرکزی برای ممنوعیت دلار آمریکا در ثبت سفارش حرکت مثبت و رو به جلو برای تضعیف این ارز در داخل کشور و جایگزینی ارز کشورهای دیگر است.
نماینده مردم شاهرود و میامی بیان داشت: این اقدام می تواند فرصت جایگزینی ارز کشورهایی که با آنها بیشترین مبادلات را داریم فراهم کند به طور مثال می توان با کشورهای چین، ترکیه، روسیه، هند و کشورهای دیگر که آمادگی معامله با ارز خود را دارند، تجارت کرد.
وی تأکید کرد: با این حال باید بانک مرکزی و دولت برای جایگزینی دلار در مبادلات ارزی از تجار حمایت و تسهیلاتی برای آنها در نظر بگیرد تا مشکلات پر پیچ و خم مبادلات پولی و بانکی پیش روی واردکنندگان قرار نگیرد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: از سوی دیگر انتظار می رود که بانک مرکزی راه کارهای لازم برای خروج از بن بست های احتمالی در راستای ممنوعیت دلار آمریکا از ثبت سفارش را پیش بینی و به کار گیرد./

اضافه کردن دیدگاه جدید