شناسه : 1106
يكشنبه 6 اسفند 1396 ساعت 08:39 2018-2-25 08:39:13
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مؤلفه‌های اقتصادی قیمت دلار می‌تواند درروزهای آینده تا حدود ۴هزار و ۱۰۰تومان کاهش یابد.
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: بر اساس مؤلفه‌های اقتصادی قیمت دلار می‌تواند درروزهای آینده تا حدود ۴هزار و ۱۰۰تومان کاهش یابد.

سید حسن حسینی شاهرودی در خصوص اقدامات بانک مرکزی مبنی برای کنترل بازار ارز گفت:  نمی‌توان قیمت ارز را با دستور تعیین کرد بلکه باید سیاست‌های اقتصادی کشور به نحوی باشد که عرضه و تقاضا در بازار کنترل شود.  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: در مدت اخیر روند صعودی قیمت دلار از توجیه اقتصادی برخوردار نبود و متأسفانه بانک مرکزی به‌صورت دیرهنگام به بحث جلوگیری از افزایش غیرمنطقی نرخ دلار ورود کرد.  

افزایش قیمت دلار بهانه‌ای برای گران‌فروشی
نماینده مردم شاهرود و میامی افزود: در روزهای پایانی سال معمولاً تقاضا در بازار با رشد روبرو می‌شود و رشد نرخ ارز به بهانه‌ای برای سوداگران تبدیل‌شده بود تا گرانی کاذب به مردم تحمیل کنند.  پیگیری انجام اقدامات انتظامی از سوی بانک مرکزی برای برخورد با اخلال گران بازار ارز اقدام خوبی بود اما باید انجام این مهم پیشتر صورت می‌گرفت.  
حسینی شاهرودی تصریح کرد: در تحولات بازار ارز در مدت اخیر برخی دشمنان نقش داشتند اما درهرصورت باید تدابیری نیز اتخاذ می‌شد تا بازار ارز با چالش روبرو نشود.  
وی با تأکید بر تقویت ارزش پول ملی ادامه داد: باید پذیرفت ایجاد آرامش در بازار ارز نیاز به برنامه‌های صحیح دارد و ثبات در بازار ارز باید پایدار و در بلندمدت باشد تا شرایط برای سرمایه‌گذاری و رونق تولید فراهم باشد.  

قیمت دلار می‌تواند درروزهای آینده تا حدود 4100 تومان کاهش یابد
حسینی شاهرودی تصریح کرد: اقدامات بانک مرکزی مبنی بر انتشار گواهی سپرده ریالی،  انتشار گواهی سپرده ریالی مبتنی بر ارز و همچنین پیش‌فروش سکه بهار آزادی برای مدیریت بازار ارز به‌عنوان نسخه موقتی برای کنترل قیمت دلار در روزهای پایانی سال قابل‌قبول است اما این اقدام نمی‌توان نسخه دائمی باشد.  
عضو هیات رئیسه کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی یادآور شد: بر اساس مؤلفه‌های اقتصادی قیمت دلار می‌تواند درروزهای آینده تا حدود 4100تومان کاهش یابد./

96/12/5

اضافه کردن دیدگاه جدید